Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mondanátok oly dolgokat ami...

Mondanátok oly dolgokat ami szerintetek a magyarsághoz tartozik? Beleértve, miért jó magyarnak lenni, mire vagy büszke stb.

Figyelt kérdés
Előre is köszi!

2015. márc. 9. 05:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Magyarnak akkó jó lenni, ha ja zember szép pirospozsgás, részeg, és olyan buta, hogy elhiszi, hogy jó magyarnak lenni.
2015. márc. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

aha; értem. Köszi a véleményed!


További válaszokat várok.

2015. márc. 9. 06:13
 3/13 anonim ***** válasza:
6%
Pirospaprika, turul,szentkorona, turul, árpádsáv, turul, stb.
2015. márc. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

A magyarsághoz tartozik a népművészetünk, a népzenénk, a népszokásaink. De ezeket már nem értékelik az országban. Helyette az amcsi szokásokat követik.

Magyarnak lenni egyre rosszabb, ha az ország állapotát tekintjük.

Büszkék legfeljebb a tudósainkra, élsportolóinkra, művészeinkre lehetünk.

2015. márc. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
3-as. Ezek közül egyikre sem lehetünk büszkék. A turul is csak egy legenda, az árpádsáv pedig a náci időket idézi.
2015. márc. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

A magyar nyelv, a tortenelem, az irodalom es a kulturalis orokseg.


Mi jo magyarnak lenni? Nem jo es nem rossz, ez egy allapot, aki magyarnak szuletett az nem tett erte semmit. En csak olyan dologra tudok buszke lenni ami az en erdemem. Az hogy magyarnak szulettem nem erdem, csak allapot.

2015. márc. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

"Helyette az amcsi szokásokat követik."


Igy van, en mar keszulok Halloweenre, a Halaadas meg a Fuggetlenseg napjara.

2015. márc. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
miért jó magyarnak lenni? rántotthús alakú az ország, egy nagyon nehéz nyelvet tudhatunk magunkénak, más nem jut eszembe
2015. márc. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Történelem, nemzeti ünnepek, szokások, népszokások, kultúra.

Nekem természetes, hogy büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok. De csak szimplán azért, mert az vagyok. Ha pl. olasz lennék, akkor arra lennék büszke.

Nem hiszem, hogy ezt különösebben kell bizonygatni vagy magyarázni.

Ami szerintem is különleges az a nyelvünk! Szép, egyedi, különleges. Szoktam pl. verseket olvasni eredeti nyelven, vagy angolul, vagy angolra fordítva. Hát össze sem lehet hasonlítani a magyar nyelv használatával, finomságaival, a régi magyar műfordítók bravúrjaival.

2015. márc. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A hatodik válaszolónak igaza van.

De inkább szeresse magát valaki, mint utálja vagy más nemzetűnek hazudja magát, papírok vagy bizonyíték nélkül.

2015. márc. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!