Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Büszke vagy a magyarságodra?

Büszke vagy a magyarságodra?

Figyelt kérdés
egy kis időt töltöttem külföldön és azt hittem h nem akarok majd hazajönni. mindenkitől hallottam elötte (bár még most is) h mindenképp külföldön akar dolgozni mert magyarország eléggé... értitek, rossz helyzetben van. szóval alig vártam h hazajöhessek mert egyáltalán nem tudtam azonosulni más népek kúltúrájával. mikor átléptük a határt, nagyon jó érzés volt tudni h igen ez az én hazám, magyar vagyok és magyarul beszélek. most úgy gondolom h nem akarok soha külföldön élni. ugye sok mindenki büszke még arra h magyar?

2013. máj. 3. 15:49
 1/4 anonim válasza:
néha igen, néha nem...
2013. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én igen.

Egyébként az én lányom is párjával együtt most jött haza Angliából.

Terveik között szerepel a közeli esküvő, és hogy vállalkozást szeretnének itt nyitni.

2013. máj. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én igen
2014. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Büszke vagyok arra, ha Magyarország sikereket ér el sportban, gazdaságilag, kutatásokban, stb., csodálatosnak tartom Budapestet, ami szerintem a világ egyik legszebb nagyvárosa, ugyanakkor nem emelem piedesztálra a magyarságot, mert tudom, hogy sok külföldi érzi ugyanezt a saját nemzetükkel, s ez így van jól.

Úgy vélem, hogy az egészséges patriotizmussal (hazaszeretettel) nincs semmi gond, ellenben a nacionalizmus nagyon is kártékony.

Én egyébként az egyetemet külföldön szeretném elvégezni, mert szeretném kipróbálni magam egy teljesen idegen környezetben, s kíváncsi vagyok arra, hogy miként tudnám megállni a helyem egyedül, ugyanakkor szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy utána ne Magyarországon éljek, s dolgozzak.

18/f

2014. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!