Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van kevesebb női művész,...

Miért van kevesebb női művész, tudós, feltaláló?

Figyelt kérdés
Ha valaki tud ehhez tartozó irodalmat, vagy biológiai jelentőségű cikket vagy akármi mást, annak is örülnék.
2010. febr. 15. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Mert a nők szülik a gyerekeket és csinálják a házimunkát, hogy a férfiaknak legyen idejük feltalálni meg festeni.
2010. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem azért, mert a legnagyobb "művészek, tudósok, feltalálók" nem mostanában éltek és olyankor még egészen más volt a nők szerepe.
2010. febr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
igen, nagyjából ennyi a lényeg, amit előttem írtak. A nők régen nem tanulhattak, nekik az volt a feladatuk, hogy a férfiakat támogassák, hogy a gyerekeket neveljék, végezzék a házimunkát stb. Ezt nem feminizmusból mondom, tényleg ez volt.
2010. febr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Azért, ha a mai palettát megnézed, elég sok nő is van. Valóban az ennek az oka, amit előttem már ketten leírtak: hogy a női egyenjogúság a 20. század "találmánya".
2010. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Ennek viszont ára is van: pl kevesebb gyerek, vagy később szülni.


Ha egy ember tehetségesen születik, vétek lenne a tehetségét nem kihasználni, akár férfi, akár nő. Azonban ha nő, akkor hátrányosabb helyzetben van, és nem csak a munkaerőpiac meg az előítéletek miatt (igen, még ma is vannak). A tehetség és annak kibontakoztatása nagyon sok időt vesz igénybe a nap 24 órájából. És míg egy édesapa megteheti, hogy csak napi egy órát van a gyerekeivel meg napi 5 percet a feleségével, addig egy édesanya ezt felelősen nem teheti meg. Több gyerekkel pláne nem. Nem egy olyan tehetséges nőt ismerek, aki csak egy gyereket vállalt emiatt, vagy egyet se.

2010. febr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat. ezekre nem is gondoltam, pedig milyen nyilvánvaló... én valami biológiai eseményre gondoltam, mint pl. a nők agya nem olyan művészi, mint a férfiaké.
2010. febr. 15. 20:50
 7/13 anonim ***** válasza:
Persze befolyásolja a szerep, de ma már ennek jóval ksiebb a hatása. Az igazság az, hogy a nők kevésbé kreatívak. Ezt már egy ideje megállapították, lett is belőle nagy felháborodás. Persze nem akkora, mint amikor azt mondják, hogy a nők képesek többfelé figyelni, vagy hogy empatikusabbak.
2010. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Még valami jutott az eszembe. Az átlagos női agy képes egyszerre több dologgal is foglalkozni (pl szex közben megtervezi a másnapi menüt, :-P, vagy egyszerre főz, mos, vasal, beszélget a gyerekkel, és közben észben tartja, hogy mit kellene elvégezni a hét többi napjain is.


Ezzel szemben a tipikus fériagy arra van kalibrálva, hogy egyszerre egy dologgal foglalkozzon, de azzal 110%-os bedobással. Ha nekilát valaminek, akkor jaj annak, aki megzavarja!


Ez az egyetlen biológiai különbség, amiről tudok, a férfi és a női agyműködés között. Minden más társadalmi jellegű, illetve a szülés-gyereknevelésből fakad.

2010. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nehogy a férfiak megsértődjenek! Isten őrizzz!!
2010. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A nők általában nem műszaki beállítottságúak, bár van rá ellenpélda (Maria Skłodowska). A művészetekben Pedig az utóbbi időben (múlt század óta), azért derekasan helytállnak, főleg író/költőként. Hogy korábban ez miért nem volt jellemző? Ezt szerintem mindenki tudja.
2010. febr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!