Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova kell a hangsúlyt rakni,...

Hova kell a hangsúlyt rakni, a költő vezeték vagy kereszt nevére?

Figyelt kérdés
Például egy szavaló versenyen mikor bemondom a költő nevét. Mindenki mást mond, az irodalom tanárom azt mondta hogy a vezeték névre kell a hangsúly de minthogyha a zsűri meg azt mondta volna hogy a keresztnévre kell, de lehet rosszul emlékszem, segítsetek.
2015. márc. 15. 13:51
 1/9 anonim válasza:
n
2015. márc. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted? :-)
2015. márc. 15. 13:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Sehová. A költő neve nem része a versnek. Természetesen mond be, de mint egy alig érdekes dolgot. Maradjon szinte észrevétlen. De ha ez gond, akkor az egész verssel bajod lesz.
2015. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
vezetéknévre !
2015. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem szokott gondom lenni a versekkel. Már kétszer voltam első és egyszer harmadik a versenyeken. Csak ezt sosem tudtam igazán ezért gondoltam megkérdezem.
2015. márc. 18. 16:44
 6/9 A kérdező kommentje:
20:55-ös köszi a választ akkor jól tudtam :-)
2015. márc. 18. 16:46
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


20:55-ös köszi a választ akkor jól tudtam :-)


Hát, én azért jót derülnék azon, ha azt hallom, hogy PETŐFI sándor

2015. márc. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából Petőfi nevébe nem lehet olyan szépen hallható hangsúlyt rakni. Wass Albertébe pl. már sokkal jobban lehet.
2015. márc. 18. 17:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindegy mit csinálsz, de mondom: a költő neve nem része a versnek. Természetes hanglejtéssel mondom ki, szinte mint egy lényegtelen kis semmiséget.


Sok amatőr esik abba a hibába, hogy szaval, versmondás helyett. Egy költeményt ugyanolyan természetességgel, eszköztelenül kell előadni, mint ahogyan tíz deka parizert veszel, elmeséled a barátodnak mit álmodtál, vagy mi nyomja a lelkedet.


Vezetéknév vagy keresztnév. Melyik azonosítja jobban az írót?

Maradjunk az előzőnél.

Sándor

Na de melyik?

Endre - jó, jó, de milyen?

Petőfi, Ady. Ilyen nevűekből azért kevesebb van.

2015. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!