Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi "hiteles"...

A Jehova tanúi "hiteles" "tanúskodása" nem úgy lenne hiteles, ha vállalnák az eredeti (vezeték/kereszt) nevüket?

Figyelt kérdés

Néha szokták mondani, hogy "jaj micsoda üldöztetések vannak itt! Milyen nehéz ám nekünk!"


Hát én kíváncsi lennék arra, hogy mégis milyen üldöztetés az olyan, ami addig tart csupán, amig az illetö el nem hagyja az oldalt az amúgy is álnevével... engem megdöbbentett sokszor, hogy vannak ilyen észjárású emberek.


Jézus azt mondta, hogy aki szégyelli Öt az emberek elött, azt Jézus is szégyellni fogja, amikor Ö visszajön. Amikor valaki úgy tesz tanúságot (és most felekezettöl függetlenül), hogy nem vállalja a nevét, akkor az lehet tulajdonképpen a háttérben, hogy fél (I János 4,18) és közben szégyelli az Urat?



2014. nov. 20. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%

Ez egy dolog. Azt mindenki tudja, hogy velük probléma van.

A másik az, hogy tanú az lehet, aki ott volt az adott eseménynél.

2014. nov. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"...tanú az lehet, aki ott volt az adott eseménynél."


Akkor használjuk a "tanúskodás" helyett a "bizonyság tevés" kifejezést. Én így értettem.

2014. nov. 20. 14:21
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Bizonyságot tenni csak cselekedetben lehet. Talán még az a leghitelesebb.
2014. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Mi az a "bizonyság tevés"? Konkrétan mit jelent?

Ha valamiféle bizonyítékra gondoltál, akkor megint csak ugyanaz a helyzet: nekik NINCSEN bizonyítékuk.

2014. nov. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az elkövetkező 20 percben meg leszek található valamelyik tömegközlekedési eszközön :D
2014. nov. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Más emberek előtt írnak a vallásukkal kapcsolatos elképzeléseikről, magyarán bizonyságot tesznek. Én erre gondoltam, ne értetlenkedjünk már.
2014. nov. 20. 15:25
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

A bizonysághoz hozzátartozik a személyük azonosítása is.

Egy fórumon lehet álnéven szerepelni, semmi gond vele.

De ha ők HITELESEK akarnak lenni - akkor természetesen a valódi nevükkel és ellenőrizhetően jönnek.

2014. nov. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Kedves Attila. nem mondod, hogy azóta sem sikerült ezt megemésztened? el kell tudni engedni dolgokat a szeretet jegyében. ezt testvéri jó tanácsként mondom neked. megkérdeznélek, meg szoktad kérdezni azoknak a tanúknak a neveit, akik becsöngetnek hozzád? az utolsó kettő, akivel személyesen beszéltél, ki volt? a tanúk nem vallatják a házigazdákat, hogy mi a tejes neve, meg hogy ch val irja e a Takách-ot. FERENC, MIHÁLY, ISTVÁN, KATIKA, NEKÜNK TELJESEN MEGFELEL. béke legyen veled: Péter
2014. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes hozzállás, mert rám pont hogy a tanúk morogtak, hogy nem látják a nevem, és milyen dolog ez? Ha ti támadtok, akkor kell név, ha titeket, akkor titeket nem érdekel? Nem vagytok kicsit képmutatóak?
2014. nov. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
A Tanúk az arcukat és a nevüket is vállalni szokták abban a bibliai munkában, melyet végeznek, te is vállalod kérdező? A net világa azért más, ezt nem tagadhatjuk.
2014. nov. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!