Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudtok nekem témákat modani...

Tudtok nekem témákat modani egy irodalmi pályázathoz?

Figyelt kérdés
Ez egy olyan pályázat ahol az édeanyák és szülők fontosságáról kellene írni. Hogy pl a szereplő rájön hogy mennyire fontos az édesanyja. Vagy ilyesmi.. pls help

2015. ápr. 15. 17:12
 1/2 Gyémántlány ***** válasza:

Például lehetne az, hogy van egy kamasz fiú, akit egyedül nevel az anyja. A nő folyamatosan dolgozik, hogy el tudja tartani magukat, de a fiú teljesen eltávolodott tőle. A kamaszok megszokott életét éli, bulizik, piál, stb. Nem veszi észre, hogy az édesanyja mennyire szenved.

Aztán történik valami az anyával (pl. balesete lesz, vagy mentálisan roppan össze a stressztől, esetleg meg is halhat) és a fiú rájön, hogy mennyivel többet kellene foglalkoznia vele. És akkor a sztori szólhatna arról, hogyan találnak újra egymásra. Ha esetleg meghal az anya, akkor arról a folyamatról írj, ahogy a fiú rájön, hogy mi mindent hibázott el. Ezt sok kis kori emlékképpel lehetne jól vázolni, meg pl. visszaemlékezésekkel veszekedésekről, stb.

Remélem segítettem :)

2015. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ez egy nagyon jó téma.

Utalhatsz maga az irodalomból. Úgy értem hogy egy könyvből egy versből is mondhatsz. Mint pl: Csoóri Sándor verse: Anyám fekete rózsa.

Ez a vers nagyon sokat takar az anyák állando munkályát, hogy mennyit és mennyit kell nekik dolgozniuk.

Ez egy nagyon jó kiinduló alap amiből jó megfogalmazás, és jó történet is kialakulhat. :)

2015. jún. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!