Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy amerikai valóban jól...

Egy amerikai valóban jól megél akkor is, ha nincs munkája? És tényleg csak a "kockafejű munkamániások" azok, akik rendszeresen betegre dolgozzák magukat? Ott tényleg senki sem robotol éhbérért?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert már a harmadik olyan könyvet olvasom, amiből nekem ez jött le. (Na jó, igaz, hogy romantikus regények voltak... Nem mintha szeretném az ilyesmit, csak az érdekelt hogy miért lett mindegyik világsiker.)

Az elsőben a főszereplő nőnek választania kellett Mr. Fapofa, a gazdag, munkamániás ügyvéd, és Mr. Jófiú között, akinek a jóég tudja, mi volt a munkája, mert egész nap csak a hintaszékében üldögélt a teraszon, verset olvasott, vagy a közeli folyón csónakázott. Végül aztán Mr. Jófiút választotta, és még külön hangsúlyozta is, milyen jó, hogy ő ilyen szabad szellemű ember, amíg Mr. Fapofának mindig könyörögnie kellett, hogy ne mindig csak a munkájával, hanem vele foglalkozzon. A másodikban a főszereplő nő otthagyta a pörgős, nagyvárosi munkáját, meg a munkamániás pasiját, elköltözött a tengerpartra, ahol addig pihengetett és elmélkedett magában hónapokig, amíg teljesen meg nem változott a gondolkodása. És ebben az új lelkiállapotában végre megtalálta az "igazit". A harmadikban maga a nő volt a "kockafej", de aztán találkozott a "tökéletes" pasival, aki nemrégiben hagyta ott a munkáját, és az "élvezz ki minden pillanatot hajnaltól napestig" filozófia szerint élt. A nő erre felmondott a munkahelyén, az újságnál, és néhány kisebb bonyodalom után boldogan éltek a pasival, amíg meg nem haltak...

Én meg, mint átlagos, minimálbérből élő magyar munkás, mindegyik könyv végén dühödten vertem a fejemet a falnak... (Gondolom, nem kell magyaráznom, miért...)

Azt persze sejtem, hogy volt ezekben a könyvekben némi hatásvadász túlzás, de azért érdekelne, hogy mégis mennyi belőlük az igazság. Tényleg csak mi, magyarok vagyunk ennyire "fejletlenek", hogy nem tudunk megélni a kevéske munkanélküli segélyből, éss tényleg csak nálunk, meg a nálunk rosszabb helyzetben lévő országokban fordulhat elő, hogy a munkáltató kidolgoztatja az alkalmazottjából a szuszt, és ha az reklamálni kezd, azt a választ kapja, hogy: "Ha nem tetszik, el lehet innen menni!"? (És mindezt annyiért, hogy éppen csak meg lehet belőle élni...)

Ha lehet, olyanoknak a válaszait várom, akiknek valóban vannak tapasztalatai az amerikai életstílust illetően...

Köszi!



2015. ápr. 16. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Az USA-ban nincsen, az EU-ban megszokott szociàlis háló, így aki nem dolgozik, vállalkozik, az bizony nagyon gyorsan a perifériân találja magát, mert ami kicsike segèly van az a megélhetèsre sem elég, még kisvárosban sem.
2015. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha korábban jól keresett talán megélhet a vagyonából. De segély nincs, és bőven vannak akik a minimálbér ottani megfelelőjét keresik, van megélhetési bűnözés is, gettók, csövik, stb.
2015. ápr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem élnek jól a munkanélküliek, bár aki jól keresett, és volt biztosítása munkanélküliségre, az egy darabig jól élhet, aztán megint dolgoznia kell. Aki dolgozik, annak van pénze, de mivel kevesebb szabadnapjuk van, ezért kevesebb az idejük.
2015. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Neee mar; te is tudod, hogy a mediara nem adunk, foleg romantikus regenyekre!

Amerikaban elo munkaskent mondom, hogy leteznek olyanok, akikrol a konyveidben olvastal, de a nagy atlag nem ilyen.

Teny, hogy sokkal de sokkal jobb az eletszinvonal. Sokkal tobb ember el a magyarorszaginal magasabb eletszinvonalon ugy, hogy itteni szemmel nem is viszi olyan jol.

En konnyen eszreveszem, mert Magyarorszagon nevelkedtem, tudom milyen nehez otthon es latom milyen jo itt. Nem vagyok gazdag, sot, egyaltalan nem, de amikor az otthoniak atszamoljak, hogy mennyit keresrek, kikerekedik a szemuk. Ket kocsi van otthon, mert 2 kulon helyre jarunk dolgozni es mindket auto almaink autoja, vagyis nem olyat vettunk amin van 4 kerek es elvisz dolgozni, hanem aminek a lattam benedvesedik a bugyim, es miert? Mert megtehetjuk. Mert a napi 9tol 5ig munkaval megkeresunk annyit hogy kenyelmesen kifizetjuk a havi torlesztot es a benzinkuton sose nezem hol jar a szamlalo, csak figyelem mikor kattan. Nem veszek kaviart es nem iszunk pezsgot, de nem kell neznem az arat a kenyernek/paradicsomnak, csak berakom a kosarba. Megtehetjuk, hogy hvg elmegyunk egy etterembe. Nem olyanba ahol 50 dollar egy pohar viz, hanem olyanba ahol pl. 50-60 dollarbol kenyelmesen, elegansan megkajalunk ketten.


Igaz, hogy kevesebb a szabadnap es tenyleg kemenyen dolgoztatjak az embert, de a fizetes is sokkal jobb, mint Mo-n. Itt is megtehetik barhol, hogy azt mondjak good bye, talan ezert is dolgozik mindenki olyan kemenyen, de azert van egy bizonyos biztonsagerzet, a dolgozok azt latjak, mikor kezd kilogni a lud laba ;) vagy azert mert a munkajukban nem teljesitenek olyan jol, vagy mert a cegnek mar nem megy a szeker. Ha az ember ugyes, el tudja adni magat masnak es akkor ujra megvan a rendszeres havi jovedelem, amivel aranylag eleg jol ki lehet huzni honap vegeig.

2015. ápr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Orbán állandóan hazudik!És próbálja elhitetni, hogy itthon jól élünk, pedig nagyon de nagyon nem! Szerintem munka nélkül Amerikában sem élnek jól az emberek, de akik dolgozni akarnak, értenek valamihez azok találnak is munkát és nem csak ilyen statisztikákat kozmetikázó, éhenhaláshoz kb. elég közmunkát, amit itthon erőltetnek! Sokkal jobban élnek az emberek ott, csak a fideszesek próbálják elhitetni, hogy nem! Az én esetemben teljesen sikertelenül!
2015. ápr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!