Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nyári munkát keresek Sopron...

Nyári munkát keresek Sopron környékén, valaki segítene?

Figyelt kérdés
15 vagyok és nyári munkát keresek. Elsősorban lovastáborban, de bármi szóba jöhet, amihez nem kell minimális képesítés (tehát a pincér stb. Kizárva, mert nem szakmunkás osztályba járok) . Bármit elvállalnék, de eddig nem nagyon jártam sikerrel a keresgélés során.

2015. ápr. 18. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
hivatalosan csak 16 év felett vállalhatsz munkát
2015. ápr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Munkavállalóként munkaviszonyba főszabály szerint akkor léphetsz, ha a 16. életéved betöltötted. Abban az esetben azonban, ha már elmúltál 15 éves és általános iskolában, vagy szakiskolában, illetve középiskolában (gimnáziumban, szakközépiskolában) nappali tagozaton tanulsz, az iskolai szünetek alatt (nyári szünet, téli szünet) szintén létesíthetsz munkaviszonyt. További lényeges feltétel, hogy a 16 éves korod alatti, szünidő alatti munkavégzésedhez a munkáltatódnak be kell szereznie a szüleid hozzájárulását is [A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény (továbbiakban: Mt.) 72. §-a]."


Menj el diákszövetkezetekhez, jelentkezz be, és jelezd hogy nyáron munkát vállalnál. Nézd meg melyikhez mész mert van amelyik kiköti hogy csak 16 év felettieket foglalkoztat. Amúgy nem sok jóval biztatlak, nagyon nehéz ilyen fiatalon diákmelót találni. Inkább ne számíts rá.

2015. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jajj de pozitív emberek vannak itt...

tisztában vagyok azzal, hogy csak szülői beleegyezéssel vállalhatok munkát. Lényegében azért írtam ide és amiatt nem jelentkeztem közvetítőhöz, mert elsősorban lovardában dolgoznék.

2015. ápr. 18. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:
A diákmunka nem úgy működik hogy te mondod meg hogy mit dolgozhatsz, vagy csinálod azt amit ők tudnak adni munkát vagy nem. De lovardába biztos nem keresnek diákmunkást. Pláne nem egy 15 éves gyereket. Ha sikerült valami szórólap osztogatós vagy mezőgazdasági munkát találnod a nyárra akkor már örülhetsz.
2015. ápr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!