Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Olyan várost keresek leteleped...

Olyan várost keresek letelepedésre, ahol a környéken vannak hegyek/dombok és élhető, normális, biztonságos. Melyik ilyen?

Figyelt kérdés

Ja és kevés a "nemzetiségi".


Ezekről kinek van tapasztalata, véleménye?


Sopron, Veszprém, Zalaegerszeg, Pécs, Szekszárd, Tatabánya, Eger.



2013. szept. 22. 20:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
48%

Próbáld ki mindet, mert mindenkinek más a jó.


Kivéve Zalaegerszeg.

2013. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Talán Sopronban van a legkevesebb nemzetiségi.
2013. szept. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Ezek közül Egert ismerem közelebbről.

Mivel pesti vagyok, ezért nekem túlságosan kihalt :) bár nagyon szép maga a város, és az egész környék (a belváros, gyógyfürdők, kirándulóhelyek, borvidékek...), és ahhoz képest hogy az egyik legelcigányosodottabb megye székhelye, nem jellemző a cigánybűnözés.


Bár mivel mégiscsak kelet, ezért nincsen hű de nagy fejlettség (bár rendezettnek rendezett) meg hű de sok munkalehetőség (sőt!), és erős a bevándorlás Budapest irányába. Szóval szerintem érdemesebb lenne először jó munkahelyet találni, ha Egerbe költözöl...


És ugyan nincs sok cigány, de szerény véleményen szerint sok a "savanyú pofa" Egerbe. Például: elmentem egyzer egy edzőterembe. Itt BP.-n mindenki jófej meg segítőkész meg poénkodik... Ott meg megkérdeztem az egyik gépnék hogy "beszállhatok?" mire a válasz egy lenéző "nem" volt. És ez elég mindennapos jelenség szerintem.

2013. szept. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Balanus_concavus ***** válasza:
Én éltem Egerben pár évet, csak pozitívan tudok róla nyilatkozni, egyszer szívesen visszamennék. A dombsági táj adott, számomra teljesen békés városnak tűnt, eléggé éjszakai életet éltem, de mindvégig biztonságban éreztem magam, még akkor is ,ha egyedül mentem haza a város egyik végéből a másikba. Amikor odakerültem arra számítottam, hogy sok cigány lesz, viszont a valóságban nem sokkal találkoztam, kivéve a buszmegállót, de azok gyanítom bejárós iskolások lehettek. Ismerőseim azt mesélték, hogy a Csebox lakótelepen van sok cigány, ott igazából kb. kétszer jártam, de ott sem ért atrocitás.
2013. szept. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves első? Zalaegerszeggel mi a gondod?
2013. szept. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Elég lepusztult város,nincsenek lehetőségek munka ,szórakozás téren.


Éltem már jobb helyen is.

2013. szept. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A Balaton partja nem jó?

Bár nem szerepel a kérdéseid között, de én Keszthelyt ajánlanám.

Illetve Keszthely környéki nagyközséget, vagy községet.


Keszthely üdülőövezet, a Balaton fővárosa.

Mint ilyen, azok az atrocitások, amiket olvasok és hallok, itt nálunk ismeretlenek.

Itt minden a turizmusra épült, nagyon jó kerékpárutunk van, ki van építve a kerékpárút végig a Balaton körül. Kerékpártúrákat, különböző túrákat szerveznek.

Át lehet kirándulni Badacsonybs, közel van Szigliget és a többi tanúhegy.

[link]


[link]


[link]


Én Keszthely mellett lakom, itt csend és nyugalom van.

Bár munkalehetőség szempontjából talán Zalaegerszeg kedvezőbb helyzetben van.

De ezt a csendet, nyugalmat, békét, ami körülvesz itt bennünket, semmi pénzzel nem lehet megfizetni.

2013. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves előző, valóban, a Balaton környéke is jó lehetne :)
2013. szept. 25. 12:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Salzburg vagy Kufstein.
2013. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Abszolúte Sopront ajánlom. Éltem ott egy jó ideig, máig vannak a környéken ismerőseim. Ha nem a belvárosba, Lackner Kristóf utca környékére költözöl (mert ott keményen dívik a "szolgáltatóipar", az Ausztriához szegény, de Magyarországhoz gazdag fiúkból való megélés), hanem mondjuk az Aranyhegy egyik új építésű társasházába, nem fogsz benne csalódni. Nyugodt hely, csendes, szépen kiépített, európai színvonalú kórházzal, az Alpokalja közelsége miatt hegyekkel-dombokkal, nemzetiségit még nem láttam egy darabot sem. Nem munkahelybomba, de ott a környékén Ausztria. És családbarát, de bitangul, majdnem minden sarkon játszótér vagy park... Ajánlom!
2013. szept. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!