Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon hány szefárd...

Magyarországon hány szefárd zsidó és hány askenázi zsidó él?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 26. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szefárd egy se, askenázikat nem számoltam.
2015. ápr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Néhai Popper Péter 80 ezer körülire becsülte a MO-i zsidóság létszámát. Ők mind az askenázik leszármazottai, de csak töredékük tartja a vallását.
2015. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Túl sok.
2015. ápr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

120 ezer körül.

De én arra vagyok kiváncsi ,hogy hány szefárd és hány askenázi.

2015. ápr. 26. 18:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha valóban 120 ezer zsidó él, akkor ebből 120 ezer fő az askenázi és 0 fő a szefárd. Tényleg nincsenek szefárdok MO-n.


És ha még egyszer megkérdezed, akkor sem lesznek :)

2015. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyszer sem kérdeztem meg.

Én azt kérdeztem egy másik kérdésnél ,hogy hányan értenek jiddisül és hányan ladinoul.

Egy másik kérdésnél meg azt ,hogy Karcagon élnek-e szefárd zsidók.

Nem pont az! :D


Ám viszont Mo-n szinte BIZTOS ,hogy élnek.

Mo-n van is szefárd zsinagóga (ladinoul: esnagoga). :)

2015. ápr. 27. 17:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Valóban van szefárd zsinagóga, ahol szefárd ritus szerint imádkoznak. Ha arra vagy kiváncsi, hány szefáard van, legegyszerûbb, ha ott érdeklõdsz.
2015. ápr. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egyetlen szefárd rítusú zsinagóga a BP teleki téri. De ez is haszid zsinagóga, nem szefárd zsidók alapították.


"A zsinagóga tehát nem a spanyol eredetű zsidók imádságos helye volt: nyelve, imarendje, szokásai csak annyiban térnek el az askenáz minhágtól (liturgiától), amennyit a haszidizmus a törökországi „szfaradiktól” vett át."

[link]


Ha van is néhány szefárd család, akkor az rendszerváltás utáni betelepülő, aki itt kezdett üzleti vállalkozásba.

2015. ápr. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!