Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lehet ennek a könyvnek a címe?

Mi lehet ennek a könyvnek a címe?

Figyelt kérdés
Még kisebb koromban olvastam, a második világháborúkor játszódott talán Lengyelországban, egy zsidó kislányt befogadott a legjobb barátnőjének a családja és együtt vészelik át a háborút, meg is szöknek nagy nehezen, jelenetekre emlékszem belőle, a nem zsidó kislány nővére meghalt és valami ládája volt az esküvői ruhájával, annak a férje talán valami titkos ellenzéki klubban működött, meg valami kenyérvivős jelenet amikor a kislány vagy az anyukája majdnem lebukik egy náci katonánál, az anyuka lába meg talán eltört. Tudom, hogy ez így nagyon össze-visszán hangzik, de borzasztóan zavar, hogy nem emlékszem a címére, pedig nagy benyomást tett rám. Valami csillagos dolog van benne talán.

2015. máj. 3. 22:30
 1/3 anonim válasza:
Esetleg a Számláld meg a csillagokat? Nem vagyok benne biztos, de az alapján amit ítrál, lehet, hogy az.
2015. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igeeen! :) Köszi szépen!
2015. máj. 5. 12:38
 3/3 anonim válasza:
Nincs mit! :)
2015. máj. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!