Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon hol vannak...

Magyarországon hol vannak önellátó közösségek?

Figyelt kérdés

Olyan családokra vagy kisebb közösségekre gondolok aki minél több mindent termelnek meg maguknak, hogy ezáltal minél kevésbé függjenek a rendszertől.


Lehetnek vallási közösségek,biogazdálkodók,kisebb falvak.

Lényeg,hogy olyan életet éljenek ahol minél inkább függetlenítik magukat.



#önellátás #ökoház #biotermelés #ökoélet
2015. máj. 6. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Én és 3testvérem örököltünk egy faluban házat, szántót legelőt, 10év volt mire belejöttünk városi gyerekekként, de kajából mostanra csak édességet és luxuscikket veszünk boltban, minden más megterem
2015. máj. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van honlapja és sok YouTube videója Győri Győző önellátónak.

Az egyik honlapja: [link]

Valahol az e-mail címe is fent lehet, nekem már nincs meg ezért nem tudom privátban elküldeni. De ő bizonyára a lakhelyedhez közel lévő önellátó közösségekről vagy önellátókról is tudna tájékoztatni. Mivel célszerű a lakhelyedhez közel lévőket megtudnod. Melyik megyében laksz?

A szüleimnek volt két család részére is elegendő valódi bioélelmiszert előállító háztáji gazdasága. Mindig mondogatták hogy teljesen felesleges lenne a TSZ, mert a háztáji gazdaság sokkal jövedelmezőbb, szabadabb és egészségesebb. Az akkori jólétünk a háztáji gazdaságnak volt köszönhető, a "rosszlétünk" meg sajnos a TSZ-nek, mint az erőszakos központosítás és rabszolgaság egyik formájának. És úgy látom hiába volt rendszerváltás, a rabszolgaság nemhogy nem szűnt meg, de még erősödött is. És szerintem a szolgaság minden baj forrása.

2015. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én csak a Kaposvár melletti Krisnásokról tudok.

Meg én az hiszem valahol Pest megyében már épül egy ilyen falu.Pár család lakik is ott.


Nekem még azt mondták , hogy a TSZ-ek ami helyzetnél jobbak voltak. Nem látom át a helyzetet.

2015. máj. 6. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

A TSZ-ek valaha tényleg virágoztak. De például a szüleimmel egyértelműen úgy éreztük hogy folyamatosan a többszörösét adjuk a TSZ-nek mint amit az nyújt nekünk. De ugyanígy érezte a többi dolgozó többsége is. Ezért aztán az emberek azon voltak hogy olyan állást töltsenek be ahol "nem kell dolgozni". Így mondták akoriban az idézőjelbe tett mondatrészt.

Míg odahaza a háztájiban a mérleg egyensúlyban volt, vagyis éreztük hogy azt kapjuk vissza amit létrehozunk, amilyen jól működtetjük a gazdaságunkat. Plusz nem szólt bele senki otthon az életünkbe.

Azt tapasztaltam hogy az évtizedekig tartó szolgaság tudatába többen belebetegedtek, egyértelműen bántotta őket az hogy nem szabadok, ahogy engem is. Aztán ahogy teltek a nyugdíjas éveik, egyre inkább azt mondogatták hogy hibát követtek el amiért itthon maradtak a diktatúrában. Persze nem Magyarországgal volt gondjuk hanem a szolgasággal.

2015. máj. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Baranya megyei Gyűrűfű is például egy önellátó falu. Az elkövetkezendő pár hónapban mi is szeretnénk venni egy házat valamelyik kis faluban, és létrehozni a magunk kiskertjét. A szolgáltatóktól is függetlenedni szeretnénk.
2015. júl. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!