Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hogyan viszonyultok a...

Ti hogyan viszonyultok a kéregető hajléktalanokhoz? Csak engem zavar ez?

Figyelt kérdés
Budapesten szinte mindennapos jelenség, hogy amíg az ember várja a buszt/villamost, odamegy hozzá egy hajléktalan (?) aprót kérni. Sokszor láttam, hogy semmibeveszik, megvetik őket az emberek, gondolom, az ápolatlanságuk miatt, de számomra ez a viselkedés zavaróbb a kéregetésnél. Ha van nálam, szoktam adni pár forintot, vagy csak néhány kedves szóval illetem, elvégre ő is ember. Nem azt mondom, hogy most attól a kis aprótól lesz jobb sorsa, de ha már emberszámba veszi az ember, meghacsak annyiról is van szó, hogy normálisan utasítja vissza, már jobban érzi magát szegény ember. És ez ingyen van, ráadásul én is jobban érzem magam tőle. :)
2015. máj. 9. 15:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom kedves kérdező ahogy te.

Nem bítom azokat az embereket, akik köpködik őket.

Normálisan is meg lehet mondani, hogy nincs vagy ha muszáj, hogy miért nem ad.

Persze azt könnyű fröcsögni, hogy menjen dolgozni. Akkor agyjon neki munkát.

2015. máj. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mellesleg havi 40 ezer forintért + min 8 óra inkább én is kérgetnék.
2015. máj. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Őszinte leszek, engem zavarnak a hajléktalanok.

A család rosszul áll anyagilag, filléreskedni kell, még 10 forint is sokat ér, mert abból lehet pl zsemlét venni.

És akkor odajönnek hozzám, megrázom a fejem, vagy annyit mondok, hogy nincs nálam és RÁM köpnek, RÁM támadnak, elhordanak mindenfélének.

Persze, vannak olyanok, akik csak simán látják, hogy könyvet olvasok, odajön pénzt kérni és leragadunk ott, hogy ki milyen könyveket szeret, hogy került az utcára stb, de ez a nagy ritkaság.

Szóval, ha hajléktalan közeledik, akkor reménykedek, hogy nem szúr ki a tömegből, inkább elfordítom a fejem.

Sajnos a suli és a munkahelyem is ilyen környéken van, ahol kevésbé rendes kéregetők vannak.

2015. máj. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 piriiiii ***** válasza:
76%

Nem szoktam pénzt adni nekik. A pénz ugyanis hatalom, és én nem fogok ismeretlen emberek kezébe hatalmat adni, még egészen apró hatalmat sem.

Egyébként az ember úgy születik erre a bolygóra, hogy éppen annyi joga van, mint bárki másnak (jó esetben természetesen, de az igazán rossz eset - valós nincstelenség, vagy maga a hajléktalanság, mikor a hajléktalan anya szüli az utcára a kölkét, betegség, fogyatékosság, stb. -, azért ritkább, mint az egészséges gyerek, aki azért egy olyan helyre születik, ahol viszonylag jól fel tud nőni).

Az én családomat sosem vetette fel a pénz, anyám eladó, apám pedig kőműves munkavállaló, mondhatni, télen nem is dolgozik. Mégis fel tudtam nőni. Egészen jó eredménnyel. A testvérem szintén.

Természetesen vannak kivételek, de azok az emberek, akik kikerülnek az utcára, A SAJÁT HIBÁJUKBÓL tartanak ott, ahol. Komolyan nincs bennük semmi kitartás, semmi élniakarás, vagy valami, ami jobb életre vinné őket?

Nem utolsó sorban nekem sincs túl sok pénzem, még akkor azt a keveset is adjam oda mindenféle vadidegennek?

Nem.

Akkor már inkább kaját adok.

2015. máj. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 piriiiii ***** válasza:
Ráadásul utólag mindig kiderül, hogy az, aki kér, de nem kap, egy utolsó hálátlan tuskó, megszid, amiért nem kap tőlem csak úgy pénzt a semmire. JÓ VICC.
2015. máj. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tény, hogy vannak erőszakosabbak is, de a legtöbb ártalmatlan. Legalábbis arra, amerre legtöbbet megfordulok. Én sem vagyok túl gazdag, akkor valószínűleg nem lenne ilyen problémám, mert nem tömegközlekedéssel járnék. :) De megvan mindenem, jelenleg nincs saját keresetem, én sem osztom mindenkinek el a pénzem, de ha maradt egy kis apróm, és normálisan jön oda az illető, akkor odaadom neki. Nekem sem azon múlik az életem, és neki sem (max. 2-300 Ft-ról van szó), de jobb a lelkemnek, hogy a hálát látom az arcán és nem a csalódottságot. Ha pedig nem tudok pénzt adni, akkor egy kis emberséggel teszem szebbé a napját, mert valakinek ez is elég.
2015. máj. 9. 17:01
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva engem már az őrületbe kergetnek a hajléktalanok. Csak 3 éve élek suli miatt a fővárosban, de kb sokkolt eleinte, hogy elég csak 10 percre kimennem az utcára, minimum 2-en leszólítanak. Múltkor amikor egy nagydarab, kövér, cigány faszinak mondtam, hogy "bocs, nem", akkor megállt egy 5 másodpercre és úgy nézett, hogy én már a bunyó és a futás között vacilláltam eléggé.


Ráadásul kb mindenki tudja, hogy az aktív koldulás (utcán leszólítás, házakban kopogtatás, stb.) törvényileg tiltott is. Joggal.


Az sem sokat segít a hajléktalanok általános megítélésén, hogy már délelőtt csatak részegen táncolnak (pl. Boráros-tér) meg ordítoznak, az aluljárókat meg minden létező zöldövezetet összesz..rnak-pisálnak. Komolyan ritkaságszámba megy Budapesten az olyan utca aminek ne lenne tömény húgyszaga. (Na mondjuk ez a bulihelyek környékén nem a hajléktalanok számlájára írható, de amikor tömött BUSZMEGÁLLÓBAN előveszi a padon fekvő csöves a farkát és odapisál mindenki mellé, na olyankor azért nagyon kedvem lenne megfejelni valakit.)

2015. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Engem még soha nem akartam hajléktalan megverni. Valamiért a hajléktalanok nem tapadnak rám, ellenben....
2015. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja ami meg még különösen irritáló, hogy az ember nem tud úgy lazítani bármilyen zöldövezetben, vagy leülni egy padra valamilyen parkban, hogy fél órán belül nem támadná le valaki.

- Egy szállal adjál légyszi.

- Nem dohányzom.

- Akkor aprót.

- Bocs, nem.

- Rohaggyámeg!

2015. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Nem tudom. Engem még soha nem akartam hajléktalan megverni. Valamiért a hajléktalanok nem tapadnak rám, ellenben...."


Ez sem biztos, hogy megakart verni, csak már a bor nézett ki belőle...


Ja, a kedvencem az volt, amikor megkérdezte, hogy milyen fülhallgatóm van és mennyiért vettem. Kiderült, hogy van neki pár eladó.

2015. máj. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!