Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hogyan viszonyultok a...

Ti hogyan viszonyultok a kéregető hajléktalanokhoz? Csak engem zavar ez?

Figyelt kérdés
Budapesten szinte mindennapos jelenség, hogy amíg az ember várja a buszt/villamost, odamegy hozzá egy hajléktalan (?) aprót kérni. Sokszor láttam, hogy semmibeveszik, megvetik őket az emberek, gondolom, az ápolatlanságuk miatt, de számomra ez a viselkedés zavaróbb a kéregetésnél. Ha van nálam, szoktam adni pár forintot, vagy csak néhány kedves szóval illetem, elvégre ő is ember. Nem azt mondom, hogy most attól a kis aprótól lesz jobb sorsa, de ha már emberszámba veszi az ember, meghacsak annyiról is van szó, hogy normálisan utasítja vissza, már jobban érzi magát szegény ember. És ez ingyen van, ráadásul én is jobban érzem magam tőle. :)
2015. máj. 9. 15:56
1 2
 11/14 piriiiii ***** válasza:
Akkor Te egy remek helyen élsz, én még olyan kéregető emberrel nem találkoztam, aki normálisan tudta volna fogadni a nemet.
2015. máj. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Lehet ijesztően barátságos a fejem :P
2015. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem kedv függő, van akinek adok.

Mondjuk aki hulla részegen jön oda, annak soha.


Általában csak megrázom a fejem vagy azt mondom, hogy bocs nem, de nekem is szóltak már vissza, hogy akkor rohadj meg...


Tök jó, hogy az ember ad, de mint írtad is, menet közben kb minden sarkon van valaki, ha csak 10 Ft-ot adsz mindnek és egy nap 100-al találkozol, akkor már el is költöttél 1000 Ft-ot, a semmire, ezt akkor számold ki minden napra....

2015. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Engem nagyon zavarnak a nyomulós hajléktalanok. Amikor egyedül vagyok, akkor is, de az még jobban fel tud húzni, amikor látja, hogy beszélgetek valakivel, és odajön megzavarni minket. Ráadásul legtöbbször olyan undorító módon hazudoznak, hogy elképesztő. Aki tőlem szívességet szeretne kérni, az legalább annyival tiszteljen már meg, hogy őszinte. A régi iskolám előtt rendszeresen ácsorgott egy nő, mondogatta minden arra járónak, hogy ő mennyire éhes. Egyszer suli után neki akartam adni a maradék szendvicsemet, erre a reakció az volt, hogy pénz nincs-e nálam. Mondom nincs. Na és cigi? Na, itt kaptam fel a vizet, leraktam elé a szendvicset és szó nélkül eljöttem.

A másik meg, hetente többször jártam vonattal Miskolc és Pest között. Állt a vonat a Keletiben, még vagy 10 perc volt indulásig, mikor bejött a fülkémbe egy srác, és elkezdte mondani, hogy ő haza akar utazni, de tegnap elitta a pénzét, és kellene neki apró. Mondtam, hogy nincs nálam, erre ment tovább a következő fülkébe. 1-2 alkalommal később, mikor megint vonatoztam, bejött ugyanez a srác, és felmondta szóról szóra ugyanolyan hanglejtéssel ugyanazt a dumát, hogy ő haza akar utazni, de tegnap minden pénzét elitta. Kérdezem tőle, hogy nem valami meghallgatásra gyakorol-e, mert múltkor szóról szóra ugyanezt mondta. Erre zavarba jött és lelépett. Pár nappal később még egyszer láttam a folyosón, de nem jött be a fülkébe, gondolom felismert, de hallottam, hogy a következő fülkében megint a szokásos dumájával próbálkozott.

Amúgy azokkal, akik nem ilyen nyomulós módon koldulnak, még jó tapasztalatom is van. Pl. egyszer valahol volt egy pasas, kirakva elé a tábla, hogy ő hajléktalan, és pénzt és élelmet is elfogad. Pénzt elvből nem adok soha senkinek, de bementem a legközelebbi boltba, és vettem neki egy pár zsemlét meg felvágottat, meg egy üveg ivólevet. Nagyon szépen megköszönte, és cserébe kaptam tőle egy könyvet (egy gagyi krimit :D), mondta, hogy egy szabadtéri ingyen könyvtárból hozta el, és neki már nem kell.

2015. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!