Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Légyszi, írjatok tippekete,...

Légyszi, írjatok tippekete, hogyan működnek az alábbiak egy fesztiválon?

Figyelt kérdés
Már voltam fesztiválon, de csak egy-egy napokram viszont idén egy hétre megyek a Volt-ra. Már olvastam ilyen tippeket, hogy mit vigyek ( pl. törlőkendő, gyógyszerek, zsepi, stb... ) de pár dolog nem tiszta. A zuhanyozás ott hogy van megoldva? Úgy értem, papucsban és töröolközőben végigslattyogok a kempingen minden reggel? A sátorban hagyott cuccot vagy elviszik, vagy nem? Ja, és ami nagyon fontos: mennyi költőpénzt vigyek öt napra? Csak nagyjából, ha kajátból és piából is kell, meg esetleg beüthet ilyen, hogy venni szeretnék egy pólót, vagy akármilyen szolgáltatást igénybe szeretnék venni? Most több nem jut eszembe, de légyszi írjatok még, ha akármi felötlik bennetek, minden tanács jól jön! :)

2015. máj. 25. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

A zuhanyzás úgy van megoldva, hogy van egy nagy sátorszerű dolog, azon belül külön női-férfi zuhany részleg, sorba kell állni, és ha van üres zuhanyzó, mész, és zuhanyzol. A zuhanyzók külön-külön vannak, zuhanyfüggöny is van. Ha gondolod, nyugodtan mehetsz cipőben meg felöltözve is, de kifejezetten praktikus, hogyha alig van valami ruha rajtad, mert ott kevésbé fogod tudni elhelyezni a levetett darabokat. Én lány vagyok, mi mindig fürdőruhában és törölközőben mentünk tusolni, a fürdőruhát hamar lekaptuk, és nem lett baj, ha vizes lett mégis, és legalább mégsem meztelenül, egy törcsivel eltakarva mászkáltunk :D

Amikor én voltam a volton két éve nyáron, a zuhanyzók a kemping szélén voltak, a távolabbi sátraktól is max. 3-4 perc sétára.


A sátorban hagyott cuccokra sajnos ez igaz. Figyelnek egyébként valamennyire, bár nyilván nem olyan egyszerű, de nekünk pl. még sosem vitték el semminket, pedig már 4-5 sátorozós fesztiválon túlvagyunk. Soha ne hagyj a sátorban semmilyen értéket, ruhákból meg eleve nem érdemes a 20-30 ezres darabokat magaddal vinni a fesztiválra :D Egyébként érdemes a "körülötted lakókkal" megismerkedni, jóban lenni, mert akkor tudtok figyelni egymás sátrára, kiszúrjátok, ha idegen matat a sátornál, vagy valami gyanús.


Költőpénz pedig: ha mértéket tudsz tartani és józanul gondolkodsz részegen is, akkor inkább több pénzt vigyél, mint kevesebbet, hogy tutira legyen vésztartalék. Sok olyan esetről hallottam már, hogy valakinek nem maradt pénze hazajutni... Ebből a szempontból (is) hasznos napokkal előbb megvenni a vonatjegyet hazafelé :D Nem tudom, milyen igényeid vannak étkezést illetően, mi úgy csináltuk, hogy reggelente kimentünk az egyik élelmiszerboltocskához zsömlét, felvágottat, sajtkrémet, stb-t venni, meg zöldséget néha, ez elég olcsó. Ebédre mindig valami kajáldában, étteremben ettünk késődélután, de ezt is normális határok között. Napi max. 2-3 ezer a kajálás, a pia meg annyi, amennyit bírsz és elköltesz. Érdemes a fesztiválon kívül költeni amúgy, mert bent minden nagyon drága.

2015. máj. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tippeket, megy a pacsi! :)
2015. máj. 29. 22:30
 3/4 anonim válasza:

az értékeimet (igazolványok, pénz, mobil) mindig magamnál hordtam egy hasitasiba.

a zuhanyzás elég szarul volt megoldva tavaly, 10-10 női zuhanyzó volt a két kempingben, reggel átlagosan egy-másfél órás sorbaállás... de idén elvileg javítanak a körülményeken, ezért lesz most külön kempingjegy. ha szégyenlős vagy javaslom, hogy egy barátnőddel együtt menj zuhanyozni és amikor te sorra kerülsz, belülről kiadogatod a ruhádat neki, ő lerakja a padra, megvár, és ha végeztél visszaadogatja neked. aztán fordítva. nekünk mindig ez volt a taktikánk :) ja és ha zavar a hosszú sorbaállás, regisztrálj a fogamzásgátlós sátornál, ők ajándékba beengednek zuhanyozni a sokkal felszereltebb zuhanyzó kocsijukba!

én tavaly 18ezret költöttem, ha jól emlékszem, a plusz nappal együtt is. napi 1000-1500öt kajára. 1500öt piára. ha összeálltok a többiekkel, nagyon olcsón ki lehet jönni a kajából. benn semmit nem érdemes venni a fornettin kívűl, az nem sokkal drágább, mint amúgy. az állomáson isteni gyrosos van asszem 600 forintért, mi többször ebédeltünk ott.

tavaly sajnáltam, hogy nem hoztam több pénzt, mert pólót nagyon szívesen vettem volna, szóval arra mindenképp rakj félre, és első nap már vedd is meg, mert fogynak! a vonatjegyet is érdemes retúrba venni (bp-sopron ~4000 ft ha jól emlékszem) és így már tényleg csak kajára/piára kell költeni.

fontos még a telefon töltés. ha nem akarsz napi 500at erre szánni, akkor ha van, hozz magaddal elosztót. az állomáson rengeteg konnektor van, de általában mind foglalt, így könnyen tudsz majd helyet szerezni :) érezd jól magad!

2015. jún. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. jún. 1. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!