Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarnak születtem, egységes...

Magyarnak születtem, egységes Magyarországban hiszek! Mások miért menekülnek külföldre, vagy mennek külföldre nyaralni?

Figyelt kérdés

Ahol megszületsz oda köt a sorsod.

A nemzet része vagy, azt kellene keresned hol tehetsz még többet a hazádért, nem azt hogy füled farkad behúzva, elmenekülsz, mert a szomszéd kertje(ausztria, némethon) még zöldebb.

Miért kell külföldre menni nyaralni, ha magyar vagy?

A turizmusba itthon kellene pénzt rakni a magyar embereknek, hogy így még több magyar munkahely jöjjön létre.

El kellene fogadni, amit ad az állam, közmunka, és minimálbér ebből élni, és nem elmenni más országba, és ott élősködni.

Miért nem a hazáját szolgálja aki elmenekül külföldre a jobb élet reményében?



#magyarságprobléma
2015. máj. 25. 14:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert nem olyan begyepesedettek, mint te.
2015. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Téged azok a turisták zavarnak akik Magyarországra látogatnak?
2015. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
95%
Haver, én is magyarnak születtem, de attól még mi a pic*sáért nem mehetek el mondjuk Finnországba telelni? :D
2015. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Nézzünk már szét akkor a saját portánkon is! Külföldi turista nem kell, elvégre az nem magyar! Székelyek meg szerbiai, szlovákiai magyarok is minek jönnek át ide, húzzanak vissza a francba a hazájukba, ha már egyszer "románnak meg szerbnek" születtek. De akkor a külföldön élő magyarok pénze se kelljen, mert jelenleg is már éves is szinte közel 7-800 milliárd forintot fektetnek be itthon a külföldön dolgozó magyarok.

Tehát: kevesebb bevételből tartsunk el még több embert, vagyis nem mert hazazavarjuk a határon túliakat, szép jövőkép lenne! Na jól van máshol trollkodjál!

2015. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Azért mert engem az ország sorsa érdekel, és kiírok egy kérdést, amiben nem értem mások miért mennek külföldre, ahelyett hogy az országot építenék, mások egyből a rosszat látják!

Milyen emberi gondolkodásotok van, ti magyarok vagytok?

Egyre ritkább a hazafias gondolkodás inkább ezt kellene erősíteni.

és igen, engem zavar a sok külföldi, maradjanak a saját országukban, ez a szép ország meg maradjon a mienk!

2015. máj. 25. 14:59
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

"és igen, engem zavar a sok külföldi, maradjanak a saját országukban, ez a szép ország meg maradjon a mienk!"


Azért érdekes a moderatúra is, rendben van, hogy a rasszizmus nem oké, de az idegengyűlölet meg kirekesztés már az?

2015. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

Igazi hazaffy vagy!

Legalább annyira, mint Kossuth, vagy Rákóczi.

Vajon ők miért léptek le nagy hazafiságukban?

.

Igazad van különben, te maradj itthon!

Ha kimész, csak szégyent hozol a magyarokra.

2015. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
63%

én az egységes világkormányban hiszek, a globalizált tőkében, akkor is, ha az valami szabadkőműves huncutság

bocs testvér

2015. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ahol megszületsz oda köt a sorsod." - Ez nem igaz, szabad akaratunk van, bárhol élhetsz. Gondolom te sem egy kórház szülészeti osztályán tengedet napjaid. Meg mondjuk Árpád vezér esetében sem lett volna szerencsés, ha nem jön a Kárpát-medencébe.


"A nemzet része vagy, azt kellene keresned hol tehetsz még többet a hazádért, nem azt hogy füled farkad behúzva, elmenekülsz, mert a szomszéd kertje(ausztria, némethon) még zöldebb." - Nem csak a nemzeti közösség létezik. Minél kisebb egy közösség, annál nagyobb benne a kohéziós erő. Először a közvetlen környezetem, a szeretteim a legfontosabbak, és ha ez ütközik a nemzet érdekeivel, akkor a szeretteimet választom. Ha ehhez külföldre kell meni, akkor odamegyek, noha szívesebben maradnék.


"Miért kell külföldre menni nyaralni, ha magyar vagy?" - Nem kell, de lehet, és rengeteget tanulhat az ember egy külföldi útból. Akik integrálnak klföldi szellemi értékeket is, azok többek lesznek.


"A turizmusba itthon kellene pénzt rakni a magyar embereknek, hogy így még több magyar munkahely jöjjön létre." - Ez rendben van.


"El kellene fogadni, amit ad az állam, közmunka, és minimálbér ebből élni, és nem elmenni más országba, és ott élősködni." - Troll :D


"Miért nem a hazáját szolgálja aki elmenekül külföldre a jobb élet reményében?" Ld. 2-es pont

2015. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Az első normális, értelmesen kifejtett válasz, még akkor is ha nem mindenben értünk egyet.

Ilyeneket várnék, nem olyat, amilyeneket ezelőtt némelyik ember ideírt.

2015. máj. 25. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!