Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar cserkész-közösségek...

Magyar cserkész-közösségek mennyire állnak távol a szekulárissá váláshoz?

Figyelt kérdés

Trükkös a kérdés, de van értelme ;) Hallottam, hogy Ausztráliában és Angliában már nem esküdnek fel semmiféle Istenre egy ideje, és érdekelne hogy kötelezik-e jelenleg a magyar cserkészeket hasonlóakra. Tudom, hogy nagyrész maga az egyház tartja fennt ezeket a közösségeket de nem igazán tudom hogy fest ilyen téren most ez.


10 éve voltam cserkész 12 évesen és megint visszamennék, de tartózkodni szeretnék mindenféle vallásos elemtől, mint pl. szentmise az erdőben, bármi Istenre esküdés illetve hasonlók.



2015. máj. 27. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van szentmise az erdőben, az biztos. A cserkészfogadalomban is szerepel isten neve, hiszen az egész vallási alapon szerveződik. 3 fiam cserkész, onnét van az info.
2015. máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Aktív cserkészvezetőként úgy vélem és remélem, hogy a Magyar Cserkészszövetség messze áll a szekulárissá válástól!

És nem a fenntartók miatt, hanem azért, mert a cserkészet egyik alappillére.


PEPE

2015. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem biztosan át fog alakulni, csak idő kérdése. Miért csak a keresztény gyerekek fedezhetik fel természetet és kiránulatnak nagyokat..
2015. máj. 28. 14:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a keresztény gyerekek fedezhetik fel a természetjárás, az erdő szépségeit! A nem hívő gyerekeknek szervezzenek természetjáró kört vagy bármit, de remélem, a cserkészet megmarad vallási alapon szerveződő közösségnek!
2015. máj. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!