Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bölcsész vagy Mérnök képzésbe...

Bölcsész vagy Mérnök képzésbe tartozó szakok a nehezebbek? Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
2015. jún. 1. 16:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs szerintem válasz. Aki nyelvi antitalentum vagy csak simán természettudományos beállítottságú, annak a bölcsész, aki meg más a szinusz számítással is bajban volt, annak a mérnök.
2015. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
mernoki szakok jelentosen nehezebbek.
2015. jún. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a többségnek a természettudományos szakok nehezebben mennek, de van példa az ellenkezőjére is. Persze az sem mindegy, milyen szakokról és milyen szintű oktatásukról van szó.


Lehet "büfészakot" is brutál komolyan csinálni.

2015. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

No, hát én először egy magyar BA-t csináltam, rá egy elméleti nyelvész mestert, mellette elkezdtem a mérnökinfót.

A magyarra sokan mondták, hogy minek, meg büfészak, elég intelligensnek és logikusan gondolkodni tudó embernek mondanám magam, de a nyelvészeti tárgyak elég brutálisak voltak, szófajtan, jelentéstan és társaik, nem mondanám őket egyszerűnek. Ha valaki komolyan veszi és szereti is, akkor ez is lehet olyan tanulós, mint a matek vagy a fizika I. a BME-n. Tapasztalat.


Kinek ehhez, kinek ahhoz van kisebb vagy nagyobb affinitása, szerintem sok múlik azon, ki melyiket tudja jobban, könnyebben tanulni, a reál vagy a humán tárgyakat. Nekem szerencsém volt, mert nagyon szerettem mindkettőt mindig is, nem okozott túl nagy nehézséget sem a reál tárgyak tanulása, sem a humán, bár tény, hogy néhány tárgynál vért izzadtam, mire egy kettest összekapartam.

Első körben persze a mérnök tárgyak tűnnek nehezebbnek, de hidd el, a humán tárgyak se csak az olvasgatásról meg a magolásról szólnak, legalábbis én ezt tapasztaltam két bölcsészeti területhez tartozó szaknál is.

Summa summarum, kinek ez, kinek az a nehezebb, erre szerintem nem érdemes azt mondani, hogy na akkor a mérnök tárgyak nehezebbek és pont, mert sok függ az ember képességeitől.


23N

2015. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mostanaban hogy van, de anno a 90es evekben nekunk gepeszmernok hallgatokent volt heti 30-35 orank, egy egyszakos bolcsesznek meg jo ha 20, a vege fele az is erosen lecsokkent...
2015. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
A Bölcsész hülyeség, semmi értelme! Mérnöki diplomával simán el tudsz majd helyezkedni, viszont cserébe sokkal nehezebb!
2015. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
Ha csak kell egy könnyebben megszerezhető diploma fali dísznek, akkor bölcsész. Ha dolgozni is akarsz, komolyabb állásban, akkor mérnök egyértelműen.
2015. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Spiderfan, 2 bölcsész diplomával és folyamatban levő mérnökinfós tanulmányokkal olyan állásban dolgozom, amilyenben te valószínűleg sosem fogsz. És nem, nem csak a mérnökinfós tanulmányaim miatt alkalmaznak.. :)

Először tájékozódj, utána beszélj butaságokat.

2015. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%

", 2 bölcsész diplomával és folyamatban levő mérnökinfós tanulmányokkal olyan állásban dolgozom, amilyenben te valószínűleg sosem fogsz."


Ööö, a mekiben sutod a krumplit?


:)

2015. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

a kérdés értelmetlen, mivel mindenki más adottságokkal rendelkezik.


azt meg nem értem, hogy az ilyen spiderfan-féléknek miért magyaráztok. az összes ilyen kérdés tele van a hozzá hasonló komplexusos, frusztrált (sokszor reál szakos) emberek fröcsögésével. lelkileg nincsenek rendben, csak kiadják a dühüket.

2015. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!