Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bölcsész vagy Mérnök képzésbe...

Bölcsész vagy Mérnök képzésbe tartozó szakok a nehezebbek? Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
2015. jún. 1. 16:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
27%
Semmit nem ér a bölcsész diploma! Önmagában kb. tényleg a mekibe mehettek vele, jól mondja az egyik válaszadó! Hiába szidtok, akkor is igazam van! Vagy ez fáj nektek annyira?
2015. jún. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, en gepeszmernok vagyok, de nem mernem kijelenteni hogy a bolcsesz diploma nem er semmit, mert ez igy ebben a formaban marhara nem igaz.
2015. jún. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

BME -n tanulok gépésznek. Nem mondom, hogy könnyen és jól megy, de megvesznék ha bölcsésznek kellene tanulnom. Nincs érzékem, és nem is érdekel. Nekem akkor a bölcsész a nehezebb? Ezt általánosan nem lehet mondani!! Hozzáteszem, hogy a bölcsész ismerőseim egészen biztosan nem tudnák ezt az egyetemet elvégezni. Nekik így a mérnök a nehezebb. Hogy melyiken kell többet tanulnod, az kizárólag a saját képességeidtől függ.

Én csak azt tudom, hogy a bölcsészek állandóan el vannak látva szabadidővel, és ők éjszaka valóban alszanak, mi meg szopunk rendesen... Ez azt jelenti, hogy a bölcsészek okosabbak :D

2015. jún. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
86%
A mérnökök fognak kapni munkát diplomázás után, míg a bölcsészek egy sima bölcsész diplomával nem. Ez a különbség csupán.
2015. jún. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
75%

Kedves Spiderfan,


Nyelvszakos bölcsésznek tanulok, és elhiheted, hogy nagyon oda kell tennem magamat, hogy tényleg tudás álljon a diplomám mögött. Egyszerre tanulok és dolgozok, méghozzá szakmai munkát: szakszövegeket fordítok, amellyel simán összeszedek egy magyar átlagfizetést havonta. S úgy írom ezt, hogy vannak nálam sokkal rátermettebb, szorgalmasabb, tehetségesebb csoporttásaim.

2015. jún. 5. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Spiderfan: én nem látom, hogy bárki is bárhol kérdezte volna, hogy melyikkel lehet majd elhelyezkedni. Azt hittem, a kérdező azt kérdezte, melyik a nehezebb.
2015. jún. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
48%
A bölcsészeten egyedül a nyelvszakoknak van értelme, ilyen történelem, szabad bölcsészet pl. hülyeség. A mérnöki sokkal nehezebb, de ne ezt nézd, mert sokkal jobban lehet vele majd később elhelyezkedni. A Bölcsészeten is vannak normálisabb szakok, amik nehezebbek, és értékesebbek elhelyezkedés szempontjából. De sok ilyen hülye szak is van, pl. elmennek törire úgy hogy nem akarnak lenni tanárok. Minek?
2015. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Történész? Régész? Nem csak tanár lehet az ember bölcsészként, tudományos munkát is végezhet.


Persze megértem a te szempontodat is, gazdaságilag valóban nagyobb eséllyel helyezkedhet el egy informatikus, de a kultúrának sokkal nagyobb a szerepe, mint gondolod.

2015. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem tudom, Spiderfan, a magyar szakot felsorolva csak, hanem akarsz tanár lenni, akkor még lehetsz:

- nyelvészeti lektor

- szerkesztő

- tördelő

- jelnyelvi tolmács (jelnyelvi szakkal és megfelelő szakiránnyal)

- foglalkozhatsz beszédhibásokkal, mentális beszédzavaros emberekkel (például afáziásokkal, ami egy agysérülés, amelynek során valaki például tud szavakat mondani, de nem tudja őket nyelvtani szerkezetbe tenni) - ezt a pszicholingvisztika csinálja, ami az orvostudomány és a nyelvészet átmenete, a beszédképzést, beszédzavarokat, beszéddel kapcsolatos betegségeket vizsgálja

- feltalálhatod a google-fordítót

- szerinted a telefonban az automatikus íráskorrekciót (ami elég gagyin működik egyelőre) vagy például azt, hogy belebeszélsz, és megírja helyetted az sms-t, azt szerinted nyelvészek, vagy tigrisidomárok találták ki? természetesen társultak informatikusokkal. - fonetika, alkalmazott nyelvészet

- szerinted ki írja az általad nagyra becsült szakok szótárait? konkrétan egy nyelvész professzorasszony készítette a magyar kémiai, fizikai terminusok szótárát. - ez például lehet terminológia vagy szövegtan

- ha nem is vagy tanár, de nyelvészként a magyar- és idegennyelv-oktatás megreformálásáról lehetnek gondolataid

- pár éve feltaláltak 1 gépet, amely a hang alapú üzenetet siketek számára tátogó fej rajzává alakítja (amolyan hallássérülteknek készült telefonként működik) - ezzel a fonetika foglalkozik valamint a jelnyelvészet

- megfelelő szakiránnyal múzeumpedagógus is lehetsz akár

- foglalkozhatsz a nyelvemlékekkel - történeti nyelvészet (talán ez a legkevésbé mai hasznot hozó ág)


Most ezek jutottak eszembe. De ez az egész vita a hasznosságról fölösleges, mert a kérdező MÉG MINDIG A NEHÉZSÉGÉT kérdezte. Ami szerintem nem áll egyensúlyban feltétlenül a hasznossággal. Például a saját naplómat lefordítani szuahélire, aztán oroszra, majd vissza magyarra, végül matematikai egyenletet összeállítani a gyűrűk urában elhangzó összes dátumból: ez is nehéz, de nem különösebben hasznos.

2015. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!