Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá? Szerintetek...

Mit szóltok hozzá? Szerintetek milyenek? Saját versek!

Figyelt kérdés

lécci ne lopja el senki,ma irtam őket... :(


Egy virág a hó alatt,nem tudja mit kezdjen,a tél alatt. Végig kell várni a hosszú telet,mert szomorú és oly csendes...


Éjszaka az ágyon ülve,a gondolatban elmerülve,gondolkozok hogy miért? miért írok ilyet?

Nem kaptam választ,hisz mit is kaptam volna?!

Csak írom ami eszembe jut,nem mintha baj volna...


A legszebb évszak,amikor a virágok bújni kezdenek,a madarak csicseregni,a fák virágozni kezdenek. Ez mind szép és gyönyörű,csak jöjjön már ez az idő...


Süt a nap s ez felvidít minden embert aki él. De vidám az is aki fent van,hisz ott mindig szép idő van... Fúj a szél,mely kellemes,ez a tavasz kezdete.


Valami fáj,valami rossz,s ez fáj mert gonosz. De ezt nem tudom elmondani neked,mivel nem értenéd meg,mint ahogy senki sem. Ez mindig itt lesz mint seb a szíven, s várom hogy egszer megszünnyék...

Ez a művészet,bonyolúlt és szép,ami leír a szerző: lelki tükör kép...


Hajnalban az ablakban,elgondolkozva mélyen,a napfelkeltét várom,mely oly szép és jó,de lehet hogy utoljára élvezhetem...


Egy szép virág,mely akár a boldogságnak vagy a halálnak a jelképe lehet…

A szín nagyon sok mindenen változtat… hangulat,jelentés és még sorolhatnám.

De miért is éppen a rózsáról írok? hát én magam sem tudom…

Ez valahogy közel áll hozzám,nem tudnám elmondani miért….


Hold fényében sétálunk,csak mi ketten sétálunk.

Sötét van és hideg,de fázni nem tudok,vagy talán nem érzem?

Az erdőben jó sétálni, főleg vele….

De ébredj ez csak egy álom volt, szép álom,de nem valós…

Csalódottság,ijedtség… S nem tudni hogy történt.



A fák rügyeznek,a madarak csiripelnek.

Sétálok az erődben s csodálom,milyen szép minden.

A virágok kinyílnak,a nap szépen süt.

Ez a tavasz,mely gyorsan meg enyhült.


2010. febr. 27. 16:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem annyira nem tetszenek. néha 1-2 rím, pár szép szó, ami eszedbe jutott. Bocs, de te kérdezted a véleményünket
2010. febr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

köszi szépen a véleményed.

ma írtam először,csak amit gondoltam. :)

2010. febr. 27. 16:52
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Bocs de semmi költői nincs benne egy vers sajnos nem csak rímekből áll, nem elég ha leírod a hangulatod vagy ilyesmi kell hogy legyen valami alapgondolat. Inkább írj regényt ott nem muszáj a sorok közé rejteni a mondanivalót, ha ilyet szeretnél a regény a te műfajod nem a vers. Nem mintha én jobbat tudnék nem azért mondom... Ezek csak tények.
2010. febr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem se tetszenek. Kicsit gyengus, nincs mondanivalója, tényleg csak "írtad ami eszedbe jutott". Olvass több verset, pl www.gothart.hu és fejlődni fogsz.
2010. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Úristen. Felejtsd el a versírást. Az előző vagyok, csak most olvastam végig mindet.
2010. febr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2010. febr. 27. 17:09
 7/17 anonim ***** válasza:

"egy vers sajnos nem csak rímekből áll"

Hol vannak? "és még sorolhatnám.":)

2010. febr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Őszinte leszek, nekem sem tetszenek igazán. De nem tudom, hány éves vagy, milyen lehet a műveltséged (hol tartotok a tananyaggal, mennyire ismered a költőket, műveiket...). Szóval fejlődni akkor fogsz, ha nagyon-nagyon sokat olvasol, verseket, regényeket, mindent. Egy idő után akár öntudatlanul is elkezdesz költői képeket használni, megváltozhat a gondolkodásmódod vagy tudatosan kezded el felépíteni a versedet. Szóval azért ne írd le magad teljesen, első próbálkozástól nem kell sokat elvárni, nagyon kevesen vannak, akik mindenféle háttérműveltség nélkül csuklóból remekművet alkotnak. :)

2010. febr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ezek még nem versek, maximum csasztuskák. Olvass minél több jó költőt, József Attilát, Kosztolányit, Tóth Árpádot. Fejleszd a szókincsedet, mert ez eléggé szűkös.


Végül: tényleg nem szoktam az ilyenbe belekötni, de ha már irodalommal és a magyar nyelv művelésével foglalkozol, tessék megtanulni a helyesírást, és a helyes központozást! Hemzseg az irományod a hibáktól: elmaradt vesszők, vessző után elmaradt szóközök, rövid és hosszú magánhangzók tévesztése, összetett szavak különírva, mondatkezdő nagybetű stb.


Enélkül a legkomolyabb irományod is komolytalanná válik.

2010. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Pont a versírás az a terület ahol inkább a szabad nyelvhasználat érvényesül mint a szigorú helyesírás, de egyébként egyetértek.
2010. febr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!