Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Arra miért kell büszkének...

Arra miért kell büszkének lenni, hogy valaki meleg? Mi mögötte a teljesítmény?

Figyelt kérdés
Most én is legyek büszke, hogy hetero vagyok? Vagy arra, hogy szeretem a paprikás krumplit? Vagy arra, hogy van lábam? Ezekre nincs ok büszkének lenni, mert semmi teljesítmény nincs mögötte. Ezek csak állapotok és tulajdonságok.

2015. jún. 11. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen igazad van. De szégyellni sem kell és rossz, elítélendő, undorító embernek sem kell magát érezni valakinek miatta.

Én nekem sincs okom büszkének lenni magamra. Illetve nem mindig. De én büszke vagyok magamra és szeretem magam, mert csak.

2015. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arra lehet büszke az ember, ha erőn felül teljesít, vagy valamilyen eredményt ér el.
2015. jún. 11. 22:29
 3/10 anonim válasza:
97%
Büszkeség = önérzet. Meleg büszkeség azt jelenti hogy felvállalom ömagam. Nem hazudok, ha megkérdezik van-e barátnőm, kivel élek együtt, kit szeretek. Nem hírdetem magam, de nem is tagadom meg.
2015. jún. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
ugyanaz, mintha valaki arra büszke, hogy magyar. az sem teljesítmény
2015. jún. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
96%

Előző kettő válaszoló jól írja. Nem arra vagy büszke hogy meleg vagy, hanem hogy mersz önmagad lenni, és az esetleges leszólások ellenére is fel mered vállalni azt, aki vagy. Ha megkérdeznek, nem tereled a témát, nem hazudsz pl. barátnőről stb.

Nem kell hirdetni persze, de elrejteni sem.

2015. jún. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy arra büszke, hogy meleg? Prideon több heteró ismerősöm is vonult már, szimplán csak toleranciából. A büszkeség az önfelvállalásra vonatkozik, arra, hogy valaki képes az ellene irányuló ellenszenvet figyelmen kivül hagyni. Nem arra vagyunk büszkék, hogy a saját nemünkhöz vonzódunk, hanem arra, hogy teszünk magasról a gyűlölködőkre, és van bennünk mersz ezt felvállalni.
2015. jún. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok meleg (leszbikus se), de nyelvészetet tanulok. Létezik a kérdésről nyelvészeti tanulmány is. A büszke szónak - mint a legtöbb dolognak - több jelentése van. Jelen esetben méltóságot, tartást jelent. Például egy elbukott állásinterjú után:

- Hogy vagy?

- Rosszul, de büszkén.


Vagy a vesztes katonák szomorúan, de büszkén tértek haza. Nem büszkék arra, hogy vesztettek. Hanem megvan még a méltóságuk.


Tartást, emberi létet, méltóságot, önmagad megbecsülését jelenti. Nem azt, hogy teljesítménynek tartod. Az, hogy valaki büszke és az, hogy büszke magára nem szinonimák. Például a spanyol nyelvben is így különítik el, csak ott a létigével játszanak, ami általános létet jelent, vagy azt hogy épp e pillanatban vagyok valami. Ha a soy igével mondják, akkor azt jelenti, hogy magabiztos, esetleg beképzelt vagyok. Ha az estoyjal, akkor azt, hogy rád vagyok büszke, vagy egy épp aktuális teljesítményre.


Ugyanez igaz arra, amit valaki írt a magyarságról. Bár az kissé határeset, hiszen a népek a kulturájukkal dicsekedni is szeretnek, én azt átmenetnek mondanám a 2 között.


Remélem, így érthető a dolog. Egyébként Nádasdy Ádám írt erről egy nyelvészeti tanulmányt, ha tényleg érdekel a dolog.

2015. jún. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Most én is legyek büszke, hogy hetero vagyok?"


Csak még egy megjegyzés. Ez a mondat nagyon hasonlít a "mi heterók sem vonulunk fel" dologra. Ezt sem értettem soha. Mi, heterók mégis mi a t..ökömért vonulnánk fel? Kevesebb jogért?

2015. jún. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#7 Jól kifejtetted. Köszi. Felpontoztalak.
2015. jún. 14. 22:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi. :)
2015. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!