Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cüccögő, beszólogató cigányok...

Cüccögő, beszólogató cigányok ellen mit érdemes tenni?

Figyelt kérdés

3-4 nyikhaj, 40-50 kilós izomtrikós, vézna cigány minden nap provokálva cüccög, és beszólogat, amikor elmegyek mellettük (kb. 5-10 méterre). Mindezt fényes nappal.


Ha egyiket elkapom, azzal verem agyon a másik kettőt-hármat, nem fosok tőlük (szuflám is van 2-3 ilyen csomagra). De feltételesen vagyok szabadlábon testi sértés miatt (hasonló ügyből), ezért nem akarok magamnak bajt. Mit tegyek?


Tényleg tűrnöm kell szótlanul a kóstolgatást?



2015. jún. 26. 21:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a legjobb. Egyszer úgyis megunják. Ha nekikmész, csak a baj lesz belőle neked is, ráadásul nyolcvannégyen jönnek ellened legközelebb.
2015. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Borosta2 ***** válasza:
88%
ak-47, ppsh, rpg, svd... stb...
2015. jún. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem találtál jobb helyet, ahol büszkélkedhetnél?
2015. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Menj csak neki az ilyen nyikhajoknak, egyiknél villan majd véletlen a kés és jól megjárod.

Másfele nem tudsz menni?

2015. jún. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Persze, tudok másfelé menni (kerülőúton), de tényleg az a megoldás, hogy behúzott füllel-farokkal változtatnom kell az életmódomon?
2015. jún. 27. 08:06
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Óóó, az életmódod. Csak az útvonalad változik, nem az életmódod.

Nézd, okos enged, szamár szenved. Hatalmas igazság. Keménykedhetsz, de ahogy írod, úgyis megszívnád miatta. Egy pár koszos, büdös cigó miatt akarsz bajba kerülni? Ér ez annyit? Miért nem tojod le őket?

Nem belemenni az ilyen piti sz*r vitákba és bunyókba az okos ember kiváltsága. Azzal bizonyítod, hogy felettük állsz, ha a füled botját se mozdítod, nem azzal, ha szétvered őket.

2015. jún. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sajnos az útvonal változásával óhatatlanul megváltozik több minden: parkolás, bevásárlás, munkába indulás ideje és még több minden, most ezek jutnak eszembe.


Rohadt érzés, hogy tehetetlen vagyok, és alárendelt szerepben tűrnöm kell a megaláztatásokat, változtatnom kell az életemen. Szerintem ez nincs így rendjén. Ha áttelepszenek az új útvonalamra, vagy ott lebzsel egy másik társaság, akkor megint változtassak, végül meg költözzek el?


Igazad, igazatok van, az a legjobb, ha nem veszem fel a kesztyűt, de erre nem is lenne szükség, ha a cigányok tudnának viselkedni, nem provokálnának heccből. Én nem is foglalkoznék velük.


A probléma leghatékonyabb megoldása az volna, ha valamilyen (elsősorban nem erőszakos) módon rá lehetne venni a cigányokat a kulturált viselkedésre. Mit lehet ennek érdekében tenni? Még az sem érdekel, ha nincs ingyen a korrekt megoldás.

2015. jún. 27. 10:18
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Társadalmi méretű befolyásod úgyse lesz. Ha nem mész bele a konfliktusba, akkor ők úgyse fogják megérteni, miért nem. Ebben ez a szép (illetve a rohadt bosszantó). nincs elég eszük meg nem elég kulturáltak.

Átérzem a helyzeted, hidd el, engem minden nap munkába menet füttyöngetnek, meg aláznak meg verbálisan a barmok (nő vagyok), és képtelenség kikerülni őket, mert a ház előtti padon ülnek, nem tudok máshol kijönni (van egy italbolt a közelben, és itt isszák a piájukat). Ismerem a tehetetlen dühöt meg az undort, de bármit teszel, csak rosszabb lesz. Ha visszaszólsz, elérték a reakciót, amit vártak, az egész beszólogatást hatványozottan fogják csinálni. Tettleg lépsz fel: eldurvul, este ott várnak, követnek, tönkreteszik a kocsid, mit tudom én. Ráadásul ezek 100an vannak akkor is, ha csak 3at látsz belőlük, szóval másnap 100an várnának. Mindenhogy csak veszítesz.

2015. jún. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Vagy mész rra, amerre eddig, bedugod a füled zenével és leszarod. Azok úgysem fognak változni, de ezt úgyis nagyon jól tudod.
2015. jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tudsz úgy elmenni mellettük, mintha ott sem lennének?


Ennél egyszerűbb megoldás nincsen. Kutyákkal szemben is akkor vagy a legdominánsabb, ha rájuk se figyelsz.

2015. jún. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!