Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Érdemes panaszt tenni a...

Érdemes panaszt tenni a főbérlőnél egy szemét szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

A fölöttem lévő lakásba nemrég beköltözött egy ingyenélő, akinek annyiból áll az élete, hogy végigalussza a napot, majd este -nem sokkal azután, hogy hullafáradtan hazaértem a munkából- felkel és megállás nélkül zajong, amivel nem csak az őrületbe kerget, hanem éjszaka sem tudok tőle aludni, sőt még kora reggel is rázendít, hogy még véletlenül se alhassak 1-2 óránál többet. Miután fél órán keresztül rókázott az a részeg állat, nem sokkal azelőtt fejezi be a zajongást és tér nyugovóra, hogy én elindulok munkába, hogy kipihenje magát, mire este hazaérek és tovább kínozhasson.

Az érdekelne, hogy ezzel már bepanaszolhatom a főbérlőnél és megkérhetem, hogy állítsa le? Mivel valószínűleg nem fog hallgatni a főbérlőre és csakazértis csinálni fogja tovább, hogy megmutassa, hogy itt ő az úr, számíthatok rá, hogy a főbérlő kiebrudalja?



2015. máj. 18. 06:39
 1/8 anonim ***** válasza:
-semmi garancia sincs rá,hogy csend lesz nálad,ha a főbérlőd beszél is vele,
2015. máj. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, hogy nem fog tetszeni a válasz, de mivel te is bérled, akár a költözésen is el kellene gondolkodni. Most úgyis rengeteg albérlet fog felszabadulni nyáron. Ezzel egy kicsit sarokba lehetne szorítani a főbérlőt. Mindenesetre nagyon szép tőled, hogy nem akarsz önbíráskodni és a tulajra hagyod az intézkedést.
2015. máj. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sokszor volt már dolgom ilyen alakokkal és tudom, hogy az ilyenek ellen nekem nincs esélyem, hatósági vagy főbérlői segitség kell ellenük.

És nem akarok költözni, én jóval előbb voltam ott, mint ő és lefogadom, hogy többször is fizetem a lakbért, szóval úgy vagyok vele, hogy húzzon el ő.

Van esély rá, hogy a főbérlő kidobja, ha nem állitja le magát?

2015. máj. 18. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenesetre nagyon szép tőled, hogy nem akarsz önbíráskodni és a tulajra hagyod az intézkedést."


Onbiraskodas? A foberlonek nincs sok koze hozza, a rendorseget kell kihivni.

2015. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De a főbérlő a ház tulajdonosa, elméletileg hatáskörébe tartozik az is, hogy helyretegye, vagy ha más megoldás nincs, kirakja az ilyen szociopatákat.

Vagy rosszul tudom?

Azért ha nem muszáj, nem mennék el a rendőrségig.

2015. máj. 20. 09:22
 6/8 anonim válasza:
Esetleg átsétálhatnál, becsöngethetnél, és kultúrált ember módjára megkérhetnéd, hogy legyen csendesebb...
2015. máj. 30. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Háromszor próbáltam, nem válaszol, nem nyit ajtót.
2015. máj. 31. 09:05
 8/8 A kérdező kommentje:

Ja és az utolsó két alkalommal amikor meghallotta, hogy kopogok nála, még jobban elkezdett zajongani, szóval ennyit a megbeszélésről.

Mondjuk lehet, hogy jobb is, hogy nem nyitott ajtót az a gyáva féreg, mert ha beszólt volna valamit, lehet, hogy jött volna a rendőrség, csak értem.

2015. jún. 1. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!