Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Összefoglalóan kiket neveznek...

Összefoglalóan kiket neveznek pedagógusoknak? Esetleg jogszabályi felsorolás létezik erre?

Figyelt kérdés

Én ahogy tapasztalom, igen képlékeny egy fogalom ez. Van akik az óvónőket is ide sorolják, aztán van aki meg a gimnáziumi tanárokat, végletként még olyat is tudok, hogy ugyan nem tanár szakos volt, de bölcsész karon végzett, és az okos munkáltatója őt is automatikusan pedagógusnak nevezte, holott köze nem volt soha semmilyen tanításhoz.


De akkor kik tartoznak ide:

1, óvodai pedagógus? (talán oké ...)

2, alsó tagozatos tanító (ez egyértelműen oké sztem)

3, felső tagozatos tanár (ez is egyértelmű sztem)

4, gimnáziumi tanár (na ez már számomra határeset, attól függ, milyen diplomával van itt ugye)

5, egyetemi oktató (ő már tuti nem, de volt aki őket is simán bekategorizálta a pedagógus fogalomba)


Akkor valaki segítene tisztába tenni ezt a kérdést? Egyáltalán akkor a "tanár" vagy "biológus és középiskolai tanár" megnevezésű egyetemi diploma alapján helyes a "pedagógus" szó?


Komolyan teljes a zűrzavar számomra ... Legjobb lenne egy jogszabály, de attól tartok, olyan nem lesz.



2015. jún. 29. 08:32
 1/2 anonim válasza:
A pedagógusok azok aki a logika fejlesztésével gyógyításával és védelmével foglalkoznak.
2015. jún. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hát ez így nem túl egzakt ... akkor sok mindenki másra is lehetne a pedagógus szót használni.


tényleg nincs erre jogszabály? :(

2015. jún. 30. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!