Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg létezik az, hogy az...

Tényleg létezik az, hogy az erdélyi magyarságot, magyarul beszélő románoknak nézitek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy pár kérdést, és hozzászólásokat...hát megdöbbentem...

Tudtam, hogy vannak vélemények, nézetek stb.

De ezt még sose hallottam, hogy én lévén erdélyi magyar, valójában magyarul is beszélő román vagyok.

Mélyen megsértett..

Tényleg, vannak akik ezt komolyan gondolják?


2015. jún. 2. 15:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nemcsak a románokat, hanem a többit is. A lakosság nagyobb részének gőze sincs a történelemről.
2015. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a történelem nem tudására szűkíteném a kérdést. Talán szándékosan ez volt a célja, és a nézeteiből adódóan ezt hozta fel. Persze vannak, akik nem igazán vannak tisztában a történelemmel.


De szerintem megnyugodhatsz, van nagyon sok ember, aki szerint a külhoni magyarság nem magyarul beszélő idegen, ahogy szerintem sem.

2015. jún. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Román állampolgár vagy, de nem magyarul beszélő román. Aki románnak mondja a székelyeket, az elég ostoba. Sőt! Még nem is magyarul beszélsz, hanem székely "nyelven", ami eléggé eltér a magyar szóhasználattól. Elég sok székelyt ismerek, és néha elég nehéz megérteni, amit mondanak.
2015. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A székely nyelv az nem külön nyelv, hanem egy magyar nyelvjárás. Kérdező, én magyarként gondolok rátok.

Romániának még most is kellene a Tiszántúl. Ha megkapnák, akkor az ottaniakat is románnak neveznék?

2015. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos létezik. Ez azonban nem rosszindulatból van, hanem a teljes ostobaságból és tudatlanságból. A mi utcánkban pl lakik egy Felvidékről áttelepült magyar család, s az apukát mindenki csak "szlovák Pistá"-nak nevezi úgy, hogy mindenki elismeréssel beszél róla, mert nagyon rendes ember. Így a "szlovák" jelzőben semmi negatívum sincs a falubeliek körében, mivel fogalmuk sincs arról, hogy mi volt Trianon, illetve hogy magyar testvéreink odaát maradtak.

Még egy másik példa: tavaly Korondon jártam, s egy helybéli asszonnyal beszélgettem, aki elmondta, hogy egyszer egy magyarországi turistacsoport érkezett oda, s az egyik hölgy teljesen el volt csodálkozva (pozitív értelemben), s nem tudta mire vélni azt, hogy a magyar határtól 5-600 km-re miért tud magyarul beszélgetni korondi emberekkel. S akkor derült ki, hogy életében nem hallott Trianonról, s ő abban a hitben volt, hogy Romániában románok élnek és kész.


Mindent összegezve, bár nagyon fájó dolog, ha lerománoznak Téged, de sajnos ezeket a dolgokat nem tanítják az iskolákban, max történelemórán említést tesznek róla (tisztelet a kivételnek), így akiben nincs magyar érzelem, s nem tájékozódik ezekről a dolgokról, annak magától értetődő, hogy Romániában románok élnek, Szlovákiában meg szlovákok. Persze abba már nem gondol bele senki, hogy akkor a cigányokat se nevezhetnénk cigánynak hiszen ha egyszer Magyarországon élnek, akkor magyarok --ilyen alapon......

2015. jún. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy a soviniszta román média mit sulykol az emberekbe, de ez a furcsaság abból eredhet, hogy más nyelvekben nem különböztetik meg az állampolgárságot a nemzetiségtől. Pl. Ausztráliába menet a repülőgépen is az űrlap kitöltésekor a Nationality rubrikába azt kell írnom, hogy Roumanian, mert román útlevelem van. A hivatalosság nemzetiség alatt állampolgárságot ért.
2015. jún. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
48%
Sajnos igaz, a Kádár-rendszerbeli agymosás ill. némelyik baloldali párt nemzetmegosztó, nemzetgyilkos gyűlöletpolitikája sok embert megtévesztett. Ezek egyébként részben kicsinyes, ostobácska, amúgy is gyűlölködő emberek, szóval ne foglalkozz velük. Egy az Isten, egy a Nemzet ;)
2015. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hogy hogy nem tanítják az iskolában?


Nincsen magyarság történelem óra?


Nem tudom, nekem ez nagyon furcsa..

2015. jún. 4. 09:05
 9/16 anonim ***** válasza:
Van nemzeti összetartozás napja, meg elvben megemlékezés Trianonról június 4-én, csak ilyenkor már nem figyelnek a tanulók, mert kint tombol a nyár, és mindenki már a szünidőre gondol. A tévében megy a megemlékezés, de nem biztos, hogy minden család odakapcsol.
2015. jún. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Létezik, mert hivatalosan azok is vagytok. Ha tetszik, ha nem. Magyarul beszélő románok, mivel Románia területén éltek. Én sem leszek attól pl.japán, ha Magyaroszágon születtem. Hiába vallom magam annak. Ezt nem sértésnek szántam, csupán ránéztem egy térképre és elmondtam, amit látok. Visszatérve a Japán példához, azért istenítik itthon sokan, mert idealizálják és nem tudják milyen igazából ott élni a bálványozott országban. Ti is hasonlóan vagytok Magyarországgal. Legalábbis a többség. Ha itt élnétek, nem biztos, hogy annyira büszkék lennétek a magyarságotokra. Az egyik orvosom is Erdélyből jött és több, mint 10 év itt lét után nála is szerte foszlott a rózsaszín köd.
2015. jún. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!