Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kell tennem, ha egy új...

Mit kell tennem, ha egy új falut szeretnék létrehozni?

Figyelt kérdés
Szeretnék pár ismerősömmel összefogni, és egy új, teljesen önálló, netán az államtól független közigazgatási egységet létrehozni. Sajnos kevés esély van rá, de lehetséges ez? És ha igen, akkor milyen engedélyeket kell beszereznem, milyen jogi háttere lehet ennek az egésznek? A kérdés komoly, így kérlek, csak ha építő jellegű a válaszod, akkor oszd meg. Köszönöm!

2015. júl. 1. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Onallo kozig. egyseget mar csak azert sem tudsz letrehozni, mert nincs erre hasznalhato szabad terulet - az orszag minden negyzetmetere valamely onkormanyzat tulajdonaban van.
2015. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először is egy jó haderő kell hozzá. Ha az nincs, létrehozthatsz akár ötven új országot is valahol, jön valamelyik másik nemzet, lerohanja erővel, téged meg tömlöcbe csukat. Nem létrehozni nehéz, hanem megtartani.
2015. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Trafó1 ***** válasza:
Van jogi lehetőség rá, és láttam egy dokumentum filmet is ami erről szól, megvannak a kritériumai, és nem is kell hozzá sok ember, kell egy szabad terület, valami jogi forma, el kell ismernie a szomszédainak stb, de nem tudom pontosan mik voltak ezek, vagy hol kellene utána nézni.
2015. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És ha csak egy településre költöznétek? Már az is jelentős előrelépés, mert hasonló gondolkodású emberek alkotják majd a közösséget.
2015. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

'kell egy szabad terület'


Es, Magyarorszagon hol is van ilyen?

2015. júl. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Érdekes.. Egyébként Dániában van egy "városrész", Christiania, ahol a Dán törvényekkel szemben például legális a marihuána, ez ihletett meg. Ha egy ilyen jelentős országban (Magyarországhoz képest jelentősebb) meg tudták ezt csinálni, akkor itthon miért ne lehetne? Ezen gondolkoztam, amikor a kérdést feltettem.
2015. júl. 2. 10:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Van Horvátországban is egy önálló állam, talán olvastál már róla: [link]

Szeretnék én is ilyen helyen élni.

2015. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!