Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen kérdésekre kellene...

Milyen kérdésekre kellene tudni válaszolnia annak, akit ti műveltnek tartanátok utána?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék olyan kérdést feltenni, mint pl 'Milyen általános műveltségi kérdések vannak?' vagy, 'Ki számít műveltnek?'. Szeretném, ha mindenki a saját tudása, valamint érdeklődési köre alapján tenne fel kérdéseket(és a helyes válaszokat), amikre úgy gondolja, illik tudni a választ. Ez lehet bármilyen kérdés, bármilyen válasszal. Annyi a lényege, hogy szeretném jobban megismerni a világot, és ehhez úgy gondolom, elengedhetetlen, hogy minél több irányból vizsgáljam.

Köszönöm! :)



2015. júl. 7. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem szeretek se tesztelni, se megítélni senkit, de ha mondjuk tudja mi a különbség a reneszánsz és a barokk között, az jó pont. Vagy mondjuk ha tudja folytatni azt, hogy "Az nem lehet, hogy annyi szív..." Vagy mondjuk ha érti, mi okozza az évszakok váltakozását.
2015. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hmmm, ezek jók :) tetszik, köszönöm :) főleg olyanokra gondoltam, hogy pl valaki virágkötő, akkor szerinte alapvető a virágok jelentése, vagy vegyész, és akkor néhány képlet, ami mindenképp fontos, vagy ilyesmik, tehát mindenkinek a szakmája, érdeklődése alapján, ami alapvető.

Köszönöm a válaszod!!

2015. júl. 8. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Melyik politikai rendszerről szólnak George Orwell 1984/Állatfarm c. regényei?

2. Ki írta a Himnusz szövegét? Hát a zenéjét?

3. A citromsárgának mi a kiegészítőszíne?

4. Mikor volt a "nagy skizma"?

5. Mikor volt a mohácsi vész?

6. Ki írta a Tanárúr kérem c. kisregényt?

7. Ki készítette a Sixtusi kápolna mennyezeti freskóit?

8. Melyik a legkisebb népsűrűségű kontinens?

9. Melyik posztimpresszionista festő vágta le a saját fülét, egy prosti miatt?

10. Melyik évben kezdődött, illetve végződött a második világháború.


1. Kommunizmus

2. Szöveg: Kölcsey Ferenc; dallam: Erkel Ferenc

3. Lila

4. 1054

5. 1526

6. Karinthy Frigyes

7. Michelangelo Buonarotti

8. Antarktisz

9. Van Gogh

10. 1939 1945


Aki ezeket tudja, az az én szememben hatalmasat nő. Mindazonáltal ezek nem azok a tipikus általános műveltségi kérdések, ezért nem lesz attól senki műveletlen, h nem tudta a válaszokat. Mindenki másban jó, én leírtam, hogy számomra melyek az érdekes infók :-)

Amúgy remélem nem zavar, hogy több kérdést írtam...

2015. júl. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

Alapvetően milyen életkorrol beszélünk? Mert egy 10-en évesnél és egy 20-on évesnél, és 30 fölött szerintem ez változik.


Aműgy ha a mindennapi élethez fontos tudással rendelkezik. Ez alapvető fizikai, kémiai, matematikai, egészségügyi (elsősegélynyújtás) ismereteket jelent, valamint legalább a magyar (esetleg europai) történelem és irodalom fontosabb eseményeit ismeri. Képes megérten egy rá vonatkozó jogszabályt (gyakorlatban alaklamzva.


Pl. ha megkérdezik mennyi a semleges pH akkor nem az 5.5-öt mondja. Ha megkéred, rajzoljon fel pontosan egy derékszöget akkor eszébe jut, hogy 3,4,5. Nem keveri össze az elektromos áramot a feszültséggel, tudja mi az a teljesítmény. Valami elképzelése van arról, hogy mi történik ha sósavat keversz hipóval. Ha tudja mire jó a hidrogén-peroxid.


Tudja mi a különbség az artériás nyomókötés és egy fedőkötés között. Nem tejföllel gyógyítja a másodfokú égési sérülést. Halott ilyeneket, hogy Rautek műfogás, Heimlich műfogás.


Legalább nagyvonalakban tudja, hogy melyik megye merre van és mi a székhelye. Melyik autópálya, számozott főút melyik megyéket érinti (estleg nagyvárosokat is) /Magyarországon/. Fel tud sorolni legalább 10 hazai természeti látnivalót (pl. Fátyol-vízesés, Abaligeti-barlang, Hortobágy, Balatonfelvidék bazalt orgonák, Szentbékkálla kőtenger, Pákozd-Sukoró ingókövek, Hámori-tó, Baradla-barlang, Budapesti termálkarszt, Fertő-tó és környéke, Gemenci erdő, Szigetköz stb.).


Legalább néhány Nobel díjas tudosról tudja, hogy ki ő és miért kapta a Nobel díjat.


Ezeket gondolom, hogy alap.


Szerintem itt kezdődik.

2015. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!