Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy embert sok ember nem...

Ha egy embert sok ember nem bír, az azt jelenti, hogy feltétlenül benne van a hiba?

Figyelt kérdés
Az egyik csoporttársamról van szó (fiú), aki történetesen kiváló tanuló, roppant intelligens (6 nyelven beszél folyékonyan), a hallgatói életben nagyon aktívan részt vesz, barátságos, segítőkész mindenkivel, őszintén érdeklődik mindenki iránt...ennek ellenére nagyon sok ember nem szereti őt és ezt ki is fejezik (utánozzák a beszédét, kibeszélik a háta mögött, keresztbe próbálnak tenni neki stb). Én egyike vagyok azon keveseknek, akik látják benne azt a szorgalmat, tudást, kitartást és jót, amivel rendelkezik. Bárkinek segít, minden problémát megold, amit csak tud, szóval nem értem, hogy miért van annyi haragosa (kb. az emberek 80-90%-a utálja). Szerintetek mi állhat emögött? Irigység? Másra nem tudok gondolni...még arra gondoltam, hogy nem egy attraktív emberről van szó...talán ezért nem látják a benne rejlő kivételes szintű jó akaratot?
2010. márc. 4. 04:37
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
én is olyan vagyok mint a csoporttársad.
2010. márc. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki különbözik a többiektől, azt sohasem bírják, lehet akármilyen jó ember. A csorda azt szereti, aki megy a nyáj után. A tehetséges, kiemelkedő emberek nagyrészt mindig magányosak voltak (jó, persze lehet kivétel, de általában). József Attila azt írja pl. egyik versében, hogy


"Barátaim nincsenek.

Bajom se lesz többé,

lelkemmé lett mindahány, -

élek mindörökké

gazdátlan és ostobán."


De a kérdésedet olvasva eszembe jutott két idézet egyik kedvenc könyvemből, a Szép új világból (Aldous Huxley). Szerintem pont idepasszol :) :(


"Ha az ember másféle, akkor arra kényszerül, hogy egyedül legyen. Nyomorultul bánnak vele."


"... egyetlen bűn sem olyan elvetendő, mint a szabványos viselkedéstől való eltérés."


Két idézet egyik kedvenc könyvemből, a Szép új világból (Aldous Huxley). Szerintem pont idepasszol :) :(

2010. márc. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja bocs, az utolsó mondat véletlenül kétszer ment el.
2010. márc. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
valószínüleg tényleg irigyek... ha viszont egy embert úgy utálnak nagyon sokan, h nem csak egy adot csoportban (pl mint az oszály), hanem mindenhol, akkor már igen, vele van valami baj
2010. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A reakciójában a válasz: összefüggéstelenül gondolkodó, felületes emberek véleményére nem ad. Úgy tekinti, hogy pár tartalmatlan, de közléskényszeres ember mindössze része a napi alapzajnak. Így még mozdíthat is a trollok álláspontján.
2010. márc. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy közrejátszik a féltékenység, hiszen nem mindenki mondhatja el magáról, hogy pl. 6 nyelven tud beszélni. Azt szokták mondani, hogy az utánzás a legnagyobb elismerésnek számít, szóval valószínű, hogy úgy gondolják, hozzájuk képest túlságosan sokat ér, próbálják önmagukban a srác képét torzítani, hogy ne tűnjön olyan fájdalmasnak a hatalmas különbség. Szánalmas balekok ezek. Pedig ha tudnák, hogy mennyi lehetőséget rejt egy ilyen barát...
2010. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!