Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent, hogy békebeli...

Mit jelent, hogy békebeli időkből való, pl. Amikor regi telefonrol van szo vagy valami regebbi targyrol sokszor hallom, hogy békebeli idökből de ez mit takar?

Figyelt kérdés
2015. júl. 11. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy a mai tömegtermékek silány minőségűek, azért mert vagy mindent kispórolnak belőlük vagy direkt sérülékenyre gyártják őket...

Ez nem az én véleményem, csak én erre hallottam mondani.

2015. júl. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lucifer, ideje megismerkedned az élettartam tervezéssel.

A "békebeli" azt jelenti, hogy még nem így készült, hanem az örökkévalóságnak szánták.

2015. júl. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A "boldog békeidők" a "belle époque" magyar (nem tükörszerinti) fordítása. Történelmileg a porosz-francia háborútól az első világháborúig terjed. Magyarországon mondjuk a kiegyezéstől az első világháborúig.


Ekkor sokat fejlődött Európa, nem voltak nagy háborúk, stb...

2015. júl. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is így értettem, csak az utolsó mondatom nem jött össze :D
2015. júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem egyszer használatos eldobható manapság gyártott vacak, hanem akkor készült, amikor még megadták a módját, törekedtek a tartósságra és a minőségre. Ebben az összefüggésben kb ezt jelenti.

A kifejezés eredetét fentebb leírták, manapság természetesen nem szó szerint, hanem tréfásan, átvitt értelemben használják.

2015. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!