Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen gyakori Magyarországon...

Milyen gyakori Magyarországon az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Gondolom elég gyakori lehet, mert az emberek nem látják a lehetőséget az országban, nincs jövőképük, ami érthető is, hiszen rendkívül rossz helyzetben van az ország. Mindenkinek pedig nem lehet alternatíva, hogy elmenjen nyugat Európába. Persze érzelmi, lelki oka is lehet az öngyilkosságnak.
2015. júl. 25. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Google-ba beírod kiad egyszerre mindenfajta statisztikát erről, szóval kérlek.
2015. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A 100 000 lakosra jutó öngyilkosságok száma országonként (2010-es adatok). A legmagasabb értékek Magyarországon, Belgiumban, Szlovéniában, Horvátországban, Litvániában és Lettországban voltak 2010-ben.


Hát ez elkeserítő. :/ Belgiumot nem tudom megérteni.

2015. júl. 25. 15:18
 3/9 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, hogy ott engedélyezett az Eutanázia. Így már világos. Gondolom az öngyilkosok többsége ez esetben Belgiumban, súlyos beteg.
2015. júl. 25. 15:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Az öngyilkos többsége egyéni okok miatt lesz öngyilkos nem az ország helyzete miatta.

Persze elgondolkodtató, hogy miért gyakori egy országban az öngyilkosság.

De a helyzetet nem kellene a poltikai vagy gazdasági nézetre leszűkíteni, sőt azon belül is egy réteget hibáztatni vele. (vagy a réteg csak egy adott csoportját).

2015. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ennyire gyengék lennének a magyarok lelkileg?
2015. júl. 25. 15:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
igen
2015. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokan, láttam párat. Mentő sofőrként dolgoztam 3 évet (1 éve hagytam ott mert szörnyű volt az autók állapota meg a fizetés is) és egy vidéki nagyvárosban és környékén szinte napi 1 az mindig volt. Sokan családi körülményeik miatt. Hitel, depresszió, drog, pénz, tartozás, a probléma elül menekülés, nő miatt, férfi miatt. És ez olyan ami minden rétegben benne volt, gazdagtól a szegényig. Én úgy veszem észre az emberekben benne van a depressziós hajlam ami aztán az öngyilkosság felé húzza őket...legtöbb esetben azért mert nem figyelünk egymásra mi emberek.
2015. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, inkább pszichológiai okokra vezethető vissza.


[link]


Ebből sok következtetést le tudsz vonni. Itt is egyértelműen kirajzolódik, hogy nem a gazdasági helyzettel kapcsolatos az öngyilkosság. Például az északi (főként Finnország) országok viszonylag magas, míg Törökország nagyon alacsony adatai tökéletes bizonyíték. (északon a rossz/lehangoló időjárás miatt mással vegyítve hamarabb eljuthat valaki a gondolathoz, mint egy mediterrán napfényes, élettel teli országban)


Azt hiszem valahol az első 10 vége tájékán vagyunk, az utóbbi időben nálunk csökkent, míg a balti és északi országok feljöttek.

2015. júl. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy kell nézni, hogy gyengék lennének a magyarok lelkileg. Nem tudod, miken mentek keresztül, mire eddig jutottak. Lehet, te már negyedúton feladtad volna!


Ha az ember érzi, hogy szeretik, vannak ilyen emberek körülötte, akiknek érzi, hogy számít, az már megakadályozhatja ezt. Az ok inkább ott van, hogy senki nem ér rá odafigyelni a másik emberre, illetve nem jelent neki semmit.

2015. júl. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!