Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon évente tényleg...

Magyarországon évente tényleg 2500 öngyilkosság történik és 25 ezer sikertelen kísérlet van rá?

Figyelt kérdés
Először nem akartam elhinni. Volt már ismerőseitek közül valaki öngyilkos? Miért tette?

2012. dec. 16. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Volt és volt már olyan is aki részben nekem is köszönheti hogy még él. Ok:családi, hirtelen elhatározás, skrizofén betegség...
2012. dec. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosságok száma nagyságrendileg valóban ennyi, azt is érdemes kiemelni, hogy ezzel (mármint a 100 ezer lakosra jutó öngyilkosságok számában) világélvonalban vagyunk olyan helyeket előzve, mint például a Kínai Népköztársaság. És senki ne gondolja hogy ez valami új dolog, ami a válság miatt van, ez a "dicsőség" már a késő-Kádár-kor óta minket illet. A legszomorúbb, hogy erről valójában nem is folyik diskurzus a közbeszédben.
2012. dec. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyes kutatók egyre inkább valósnak kezdik gondolni az úgynevezett "Finnugor öngyilkossági hipotézist". Ez azt jelenti, hogy a finnugor, vagy tágabb értelemben az uráli népek genetikájában van valami, ami miatt az emberek jobban hajlamosak az öngyilkosságra és kevésbé félnek a haláltól, mint pl. az európaiak.


Így magyarázzák azt, hogy sok jelenleg egymástól távol élő, de valószínűleg párezer éve közös őstől származó Ázsiai, vagy kelet-európai népnél (magyar, finn, japán, koreai elsősorban) nagyon magas az öngyilkosságok száma, a halálfélelem hiánya, holott teljesen más idegen kultúrális elemek hatottak rájuk és jelenlegi életkörülményeik se mindig indokolják ezt. Magyarországra és Finnországra például nagy hatással volt a keresztény vallás, ami eléggé öngyilkosság-ellenes, a japánok meg nagyon jó életkörülmények között élnek, és mégis az össze valószínűleg közös uráli őstől származó népnél megmaradt ez az öngyilkossági hajlam.


Európában az egyik legboldogabb és legkevesebb öngyilkossággal rendelkező ország Románia, kivéve Hargita megyét, ahol a lakosság többsége magyar. Itt a magyarországi öngyilkossági ráták köszönnek vissza.

2012. dec. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

No ha ezt nem akartad elhinni akkor a következőt még kevésbé fogod, viszont szeretném ha utánanéznél.


Az állítás:


Magyarországon évente 8 ezer embert tesznek el láb alól orvosok. Ezek többsége orvosi műhiba és gyógyszermellékhatások.

2012. dec. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Erről én is olvastam. És van is egy ilyen mondás, hogy ahol megszaporodnak az ügyvédek, ott megszaporodnak a peres ügyek és ahol megszaporodnak az orvosok ott megszaporodnak a halálesetek.

Az öngyilkosság nem tartozik a vezető halálokok közé. Az orvosi kezelés viszont igen:


[link]

2012. dec. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az orvosi beavatkozások 10 évre előrebecsült halálozási rátája az Usában:



Káros gyógyszermellékhatások 1,06 millió


Orvosi hibák 0,98 millió


Felfekvések 1,15 millió


Kórházi fertőzések 0,88 millió


Rossz táplálkozás 1,09 millió


Járó betegek 1,99 millió


Szükségtelen beavatkozások 371 360


Sebészeti eredetű 320 000


Összesen 7 841 360

2012. dec. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Öngyilkosságot senkinek sem kell elkövetnie, elég ha szorgalmasan jár orvoshoz.
2012. dec. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Én már öngyilkos lettem. Amúgy eléggé fájt, és szar itt a pokolban, szóval lehet inkább mégiscsak élnem kellett volna és tenni valami jót.
2012. dec. 17. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az naponta 6 darab!!

Nekem 2 ismerősöm lett öngyilkos. Egyiket elhagyta a nője, a másik nem tudta fizetni a hitelt.

2012. dec. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

kedves ezen válasz adója:"Öngyilkosságot senkinek sem kell elkövetnie, elég ha szorgalmasan jár orvoshoz."


- ja mert a magyar pszichiátria olyan nagyszerűen jó, és nem is arról ismeretes, hogy telepumpálják az embert gyógyszerrel és aztán mehet isten hírével. :( legjobb esetben négy hétig ül az ember a zárt osztályon. Több mint egy évtizede küszködök az öngyilkosság kényszerével, mindent, szó szerint mindent megpróbáltam, hogy elkerüljem.... a dokihoz van aki tök hiába jár........ idén már a pszichológus is azt mondta, hogy idézem "minden ember egy idő után rájön, hogy az élet kalitka, és nála van a kulcs" arra meg, hogy mi lesz azzal akit hátrahagyok: "ő már felnőtt ember fel kell tudni dolgoznia egy öngyilkosságot." - KOMOLYAN? ELÉG SZORGALMASAN IDIÓTÁKHOZ JÁRNI.... :(?

2012. dec. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!