Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem szüntetik meg vagy...

Miért nem szüntetik meg vagy teszik legalább eldugottabb helyre a kínai üzleteket?

Figyelt kérdés

Egy-két városban egy darabig csak kínai boltokról tudtam, mert az volt mindenhol. Sose kapni normális ruhát ott, ami meg mégis jó méretre, hamar szétmegy.

Már minden vágyam volt egy normális ruhabolt, de nem találtam. Végül néhány ismerős javasolt igazi ruhaboltokat, ahol foglalkoznak is a vevőkkel és normális cikkeket árulnak.

Miért nem tüntetik el a fenébe ezeket az ócska boltokat? A termékek nagy része minőségen aluli. Valami kisebb elektronikus készüléket is akartam venni ott, annak a doboza is olyan, amit a szemetesből guberáltak ki. Nincs valami fogyasztóvédelem arra fele, vagy ilyesmi se?

Múltkor is, bementem valami üzletbe tisztítószert venni. Kérdeztem az eladót (aki valami székecskén üldögélt mobiltelefonját babrálva), hogy milyen tudna ajánlani. Akkor vettem észre, hogy ferde szemű, nem értett semmit a kérdésemre, és csak mosolyogva mondta, hogy "nem tudom". Miért nem mennek vissza kínába az ilyenek?


Ha bemegyek egy boltba, jogom van normális kiszolgáláshoz és elfogadható minőségű árukhoz. Hol van a fogyasztóvédelem, sosem ellenőrzik, mi folyik ilyen bóvli kis boltokban?



2015. júl. 26. 12:06
 1/8 A kérdező kommentje:
És a bolt ajtajára vagy fölé nincs is kiírva nagy betűkkel, hogy "kínai". Legtöbbször akkor derül csak ki, ha bemegy az ember. Pedig ezt mindenképpen tudatni kéne a vevővel, hogy egyből a neki megfelelő boltot tudja kiválasztani.
2015. júl. 26. 12:17
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen a gazdaság. Én is látok egy csomó bóvli kínait, de olyan nincs, hogy ne lennének normális boltok is. Csak azok árban meg is követelik a minőségüket, és ezt nem mindeni engedheti meg magának.


Fogyasztóvédelem? Mire fel? Semmi jogellenes nincs abban, ha egy rossz minőségű boltban, rossz minőségű termékeket árulnak. Ha a visszaváltásnál, reklamációnál és ehez hasonlók merülnek fel, akkor már lehet hívni a fogyasztóvédelmet.


"Ha bemegyek egy boltba, jogom van normális kiszolgáláshoz és elfogadható minőségű árukhoz."


Önkiszolgáló boltban lényegében csak a pénztárnál kerülsz eladó-vevő kapcsolatba a bolttal, egészen addig az eladó "nem köteles" veled foglalkozni, csak ajánlott.


Egyébként meg addig lesznek ott ezek a boltok, míg van kereslet a kínálatukra. Ez ellen nem tehetsz, ahogy a fogyasztóvédelem se.


Tehát jogilag nem szól semmi ellenük, viszont emberileg lenne még mit tanulniuk, mert ők is tudják nagyon jól, hogy szemetet árulnak.


"És a bolt ajtajára vagy fölé nincs is kiírva nagy betűkkel, hogy "kínai"... Pedig ezt mindenképpen tudatni kéne a vevővel, hogy egyből a neki megfelelő boltot tudja kiválasztani."


Miért kéne tudatni? Jogilag miért lenne köteles?

2015. júl. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek a boltok nem is működnek teljesen legálisan, mert számlát gyakran nem adnak, sokuk árul csempészett hamisítványokat (sőt, mindegyk szinte).

Én több rendes boltot ismerek, mint kínait a környéken, és igazából mindnek megvan a létjogosultsága. Pl. kínaiban van néha elfogadható árú olcsón (pl. edzőcipőnek való), amíg rendes boltokban meg nem elfogadható áron árulnak ipari hulladékot (Deichmann - U&Me, Victory és társai).

2015. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Még ha muszáj is létezniük ilyen boltoknak, legalább valami eldugottabb helyen lennének. Az a baj, az ember ezeket látja meg először, és másik boltot alig lehet észrevenni.


Azért azt nem hiszem, hogy a fogyasztóvédelem nem büntetheti meg őket, ha olyan kis elektronikus cucc van ott, aminek a doboza tépett, koszos, hogy le se lehet tisztítani. Hihetetlen, hogy nincs ilyen ellen törvény.

2015. júl. 26. 16:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a csomagolás eleget tesz funkciójának/céljának, akkor ok. Ha tényleg poros, büdös, és egyéb, akkor higiéniai/egészségügyi okokra hivatkozva felülvizsgálható az adott bolt.


Egyébként meg azért nem eldugott helyeken vannak, mert fizetnek. Fizetik azt a helyet ahol vannak. Diszkriminálni őket így a gyakorlatban nem lehet, mert akkor meg mi kerülünk bajba.


Sajnálom a problémádat kedves kérdező, de ez így megy. Amíg vannak szegény, és vagy igénytelen emberek, addig létezni fognak ilyen helyek is.

2015. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Létezzenek, csak valami eldugott helyen. Röhej, hogy az egész városban 3 kínai boltot is ismertem, és egy normálisat se, és már nem tudtam, hol vegyek új nadrágot, mert a régi kezdett szétszakadni. Még ha 2:1 lenne az arány, vagy valami. A mi városunkban is kb. 5 kilométerre van rendes ruhabolt, de 100 méterre van egy kínai. Fujj.

Jobb dolgom is van, mint állandóan boltokba járni új ruhát venni. Ha már megoldható úgy, hogy veszek egyet és utána levan a gond róla jó darabig, és árban sem jövök ki rosszabbul.

2015. júl. 26. 23:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tetszik, nem veszed meg, és kész. Menjél abba a boltba, ahol neked tetsző árukat árulnak neked tetsző emberek.


Ezek a boltok azért léteznek, és azért ott léteznek, mert van kereslet ott a termékeikre. Mégis milyen jogon tiltanál be boltokat, ahol más emberek szívesen vásárolnak?


Ha meg tényleg olyan világban szeretnél élni, ahol egy központi állami hivatal mondja meg, hol lehet árulni, kinek és mit, akkor uzsgyi szállj be az időgépbe, és Viktor barátoddal együtt repüljetek vissza 1960-ba. Akkor még kínai bevándorlók sem voltak az országban, max. orosz katonák géppuskázták időnként a tömeget, de hát az ideális társadalmi berendezkedésért ugye meg kellett szenvedni.

2015. júl. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sün Integré: Te sok olyanról írsz, amit én nem mondtam. Belemagyarázol, sajnos egy szélsőséges vagy, aki engem is szélsőségesen látsz. 1. Nem mondtam, hogy nem tetszenek a kínaiak. 2. Ennek semmi köze sem Orbán Viktorhoz, sem az oroszokhoz.


Olyan kis önző jogon tiltanám be a boltot, hogy ha éppen van pénzem és végre nagy nehezen eljutnék venni is valamit magamnak (a személyes életemet ugye nem ismered), akkor normális boltokba szeretnék belebotlani. De ez is belemagyarázás a részedről, nem mondtam, hogy betiltanám a boltokat, bár utaltam arra, hogy jobb lenne, ha nem lennének ezek a boltok, de világosan azt fogalmaztam meg, hogy létezzenek, csak eldugottabb helyen. És írják ki az elejére, hogy kínai, mert akkor nem strapálom magam azzal, hogy bemegyek olyan dolgot venni, amihez az eladó segítsége kell, aki még a nyelvünket is lusta megtanulni, de seftelni és elszedni a pénzünket a semmiért, azt nagyon szeretné. Ha a panaszkönyvet kérném el tőle, azt se értené!


Nem a bevándorlókkal van a gondom, ez a kérdés nem erről szól. Jobb lenne, ha még egyszer elolvasnád és nem magyaráznál bele.

2015. júl. 26. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!