Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki lop egy boltból,...

Ha valaki lop egy boltból, vagy áruházból, milyen károk érhetik az ott dolgozókat?

Figyelt kérdés
Létezik, hogy a biztonsági őr állásába kerül a dolog, vagy levonnak az egész csapat fizetéséből?
2010. márc. 8. 05:57
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A dolgozóknak kell megfizetni közösen,mert a leltárkor hiány mutatkozik.Éppígy,ha egy pénztáros elfizeti magát,akkor a hiányt neki kell megfizetni.Ez nemcsak boltban van így,hanem mindenütt,még a bankokban is.
2010. márc. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szép is lenne, ha így lenne!! Nem büntethet egyik munkáltató sem kollektívan, az, hogy ezt sok kisbolt megengedi magának ez a kizsákmányolás csúcsa.

Remélem, hogy pl. mindenki tisztában van azzal, hogy egy TESCO milyen leltárhiánnyal dolgozik. Az összes ott dolgozó teljes bére nem fedezné azt!


Kollektíven NEM LEHET szankcionálni, tehát a leltárhiányért kollektíven nem felelhetnek az alkalmazottak. Bizonyos szintű leltárfelelőssége mindenkinek lehet - ha ez megfelelően van szabályozva, azonban ebben az esetben is a munkajogi kártérítés MÉRTÉKÉIG élhet ez a lehetőség. Addig, amíg igazolhatóan nem tudja bizonyítani egy adott dolgozóra a kárt, addig gondatlanság áll fenn, nem pedig szándékosság, tehát a teljes kár NEM TÉRÍTHETŐ, csak a jövedelem bizonyos hányadáig.


A kasszafelelősség az más kérdés. Ott egyértelmű a felelős és a károkozó személye.

2010. márc. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben egy farmerüzletben dolgoztam,és egy csapat(5-en lehettek) kissebbség jött be,"szétnézni"....

Miután kimentek,azonnal kiderült,hogy hiányzik egy bőrnadrág a boltból.A főnök kegyetlenül ideges volt,és kiabált,szint a haját tépte,de nem vont le egyikőnknek a fizetéséből sem.Nem tudom hogy van a szabály,lehet hogy szabályos lett volna,ha kevesebb pénzt kapunk.fOGALMAM SINCS,MINDENESETRE ÉN NAGYON ÖRÜLTEM,HOGY NEM LETT KEVESEBB A PÉNZEM.

2010. márc. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tescoban dolgoztam, soha egy forintot sem vontak le a fizetésemből, sem a munkatársaiméból, mert megették a kedves vevők a sajtos stanglit, vagy ami éppen melegen került ki...

Azt gondolom, akkor nem sokan dolgoznának a Tescoba, Auchanba stb. ha ilyen "szabályok" lennének.

2010. márc. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Aha, szóval te voltál? Tolvaj!
2010. márc. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Én túró rudit szoktam enni a Tescóban!Amíg körbeérek benyomok kettőt is!:D
2010. márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Számítottam rá, hogy te lopkodod a túró rudit. Ejnye-bejnye.
2010. márc. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!