Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért "divat" manapság a...

Miért "divat" manapság a fizikai dolgozókat ( vagy szakmunkásokat ) lenézni és miért csak az számít "valakinek", akinek diplomája van illetve szellemi tevékenységet folytat?

Figyelt kérdés

Egyre inkább ezt tapasztalom, még rokonságban és baráti társdaságban is felmerül ez a probléma.

Én személy szerint soha senkit nem tudnék lenézni azért a munkáért, amit csinál, mert attól még, hogy fizikai munkásként keresi a kenyerét nem biztos, hogy butább, unintelligensebb, tájékozatlanobb a fent említett kategóránál.


2010. nov. 24. 09:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem egy jó szakember van olyan fontos, mint egy diplomás. Lassan ott tartunk, hogy a csöpögő csapot is diplomással kell megszereltetni, annyira nincs a szakképzésnek divatja.

De ez sajnos azért van, mert nagyon kevés a fiatalok előtt a jó példa. Mindenki értelmiségi akar lenni, mert a szakmák becsületét már a rendszerváltást követően sikerült elszúrni. Az építőipari szakmunkásokról az terjedt el, hogy alkoholisták, a műszakisokról, hogy átvernek, és még sorolhatnám. Be kéne mutatni a médiában sikeres, tisztességes szakembereket, (nem csak jogászokat, orvosokat, HR-eseket, stb.) akkor talán idővel megváltozna a kép.

2010. nov. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi a korrekt választ, én is ezt tapasztalom.

Párom pont az építőiparban dolgozik, középfokú végzettsége, 4 év szakmai tapasztalata van, művezető a mélyépítőknél, mégis majdnem csakhogy fizikai beosztottként kezelik ( fizetése is gyakran még kevesebb, mint a beosztottjaié ), holott rajta múlanak gyakran olyan fontos kérdések, komoly döntéshozatalok, hogy a diplomázott mérnök - már elénézést, de - behidalna, ha azt a feladatot neki kéne megoldania, mert se rálátása, se koncepciója és gyakorlatilag semmilye sincs, csak hatalmas lexikális tudása.

Jah, és negatív sztereotípia valóban, hogy mindenki alkesz az építőiparban, gyakran a vezetők között gyakoribb, mint a dolgozók között.

:)

2010. nov. 24. 10:19
 3/18 anonim ***** válasza:
33%

Ugyan már,ezt a sztereotípiát a diplomások akarják atársadalom fejébe táplálni,na meg az érdekcsoportok.Több-kevesebb sikerrel,hogy fölényes helyzetben maradhassanak.De nem kell mindent birkamódra bevenni.

A gerinctelen embereknek jó módszer ,ha úgy próbálják helyzetbe hozni magukat,hogy bizonyos személyeket vagy rétegeket becsmérelnek.Ez felelősséghárításra is jó megoldás,bár igen alantas.Nos,ezek a módszerek általánosságban véve nem a szakmunkásokra,hanem a magas végzettségű,vezető beosztásban lévőekre a legjellemzőbb.Már ez a jelenség is sok mindent elárul..

Nincs miért lenézni a fizikai dolgozókat,köztük is van nagyon sok rendkívül értelmes,ápolt,példás életet élő ember,sőt ,köztük sokkal több a becsületes ember.És a diplomások között is van rengeteg züllött,retardált semmirekellő.

Tehát felesleges és ostoba dolog messzemenő következtetést levonni egy emberről csupán a végzettsége alapján.

2010. nov. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
Én csak azokat nézem le akik azért lettek pl útépítők (mondjuk), mert akkora tajparasztok, és hülyék voltak a sulihoz, elitták az agyukat meg ilyenek.. Aki normális, és ez akart lenni az nem érdekel, örülök hogy azt csinálja amit szeret.. De ugyanúgy lenézek egy énektanárt is, aki mondjuk híres zongorista akart lenni, de megragadt az általános iskolában.. Szóval nem a munka miatt nézem le, hanem mert egy gyenge személynek tartom.
2010. nov. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell ezen egy értelmes embernek rágódnia?

Csak primitív emberek bántják egymást a képzettség miatt. Meg a munkáltatók xarakodnak, de azok oda-vissza, szóval nekik az se jó, ha van diplomád, meg az se, ha nincs.

2010. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Egyetemista vagyok és folyton azt kapom, hogy minek nekem diploma, soha semmire nem fogom vinni az életben, bezzeg ha lenne egy normális szakmám!

Szóval akkor most hogy is van ez? Merthogy az rendben van, hogy nem kell piedesztálra emelni a diplomást, hiszen ő is csak ugyanolyan ember, mint a többi. De ugyanígy nem kellene ezt megtenni egy szakmunkással sem, mert attól, hogy nem ment egyetemre, nem lesz több vagy jobb ember. Emberek mindketten, ezt nem kéne elfelejteni.

2010. nov. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Mert korlátolt sznobok. Többsége buta bunkó ember.

Nekem van diplomám, mégis szégyenlem magam a nem diplomás párom előtt, mert olyan okos és annyira tájékozott, hogy én sohasem leszek olyan, mint ő, akármennyire is szeretnék.

Én nagyon tisztelem és becsülöm az okos embereket, igyekszem inkább ilyen emberekkel barátkozni, de ennek semmi köze az iskolai végzettséghez.

Attól, hogy valaki eljárt a főiskolára és egyetemre, nem biztos, hogy emlékszik e egyáltalán valamire az ott tanultakból, viszont aki autodidakta módon, szimplán érdeklődésből tanul, az okos ember, szerintem.

A jó szakmunkás megfizethetetlen.

Igazság szerint nem is a szakmunkásokat nézik le szerintem, hanem a végzettség nélküli olyan embereket, akiken látszik, hogy tényleg buták és tájékozatlanok. Én azokat nézem le, akiknek abszolút nincsen céljuk és csak úgy élnek bele a nagyvilágba. Nincs azzal semmi baj, ha valakit nem érdekel az iskola és az iskolai végzettség. Azzal van baj, hogy sokan nem veszik észre, hogy manapság olyan világot élünk, amikor az embernek meg kell tudnia állni a saját lábán önállóan is állami támogatás nélkül is. Értek ezalatt sok olyan családanyát, akik az egész életüket úgy alakítják ki, hogy számítva a férjük jövedelmére. Nem gondolnak bele, hogy mi lesz velük és a gyerekeikkel, ha egyszer ne adj' Isten nem lesz már férjük, aki megkeresi a betevőt. Ezek a nők nem függetlenek. Ismerek sajnos sok ilyen nőt.

Sajnos a kis végzettségű emberek többsége igénytelen sok szempontból, pl. tisztálkodás szempontjából,külseje szempontjából...stb.

Sajnos ezt látni. Értem én, ha nincs pénz fodrászra...stb, nekem sincs sokszor, de ha igényes az ember, megoldja. Anyukám évek óta nem volt fodrásznál, minden hónapban úgy él, hogy pontosan meg van minden forint helye, nincs rá pénze, ezért magának vágja a haját. Odaáll a tükör elé és levágja saját magának. Az évek alatt belejött.

2010. nov. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

A fizikai munkások nagy része valóban nem IQ bajnok. De a normális szakemberek nem hülyék. Sokan azt hiszik hogy majd többet keresnek ha diplomájuk lesz meg tiszteletet akarnak ezzel kivívni.

Én szakmunkás tanuló vagyok de nem vagyok hülye gyerek, van érettségim és ahelyett hogy fősulira vagy egyetemre mentem volna, elmentem szakmát tanulni. Most nem vagyok koleszos nincs tandíjam, sőt még ösztöndíjat is kapok.

Vannak is a suliba akik azért tanulnak szakmát mert gimiben esélyük sincs, de akad olyan is aki tényleg viszi majd valamire.

2010. nov. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%

Amikor végzős szakközepes voltam akkor megkérdezték hogy ki akar menni főiskolára vagy egyetemre. Akik akartak azoknak előadásokat tartottak, segítettek nekik kitölteni a jelentkezési lapot...

Akik szakmunkásba mentek azokat lesz@rták . Saját magamnak kellett elmennem a szakmunkásba a jelentkezési lapért és gyakorlati hely után is kellett futkosni.

Megérte mert az elmélet nem nehéz, a gyakorlati rész meg nagyon hasznos.

Egyik tanár ezt mondta hogy attól jó egy középiskola hogy sokan mennek onnan továbbtanulni. Ezért sulykolják annyira a főiskolát, egyetemet pedig mindenki tisztába van vele hogy nincs munkájuk.

2010. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem van diplomám, de soha nem néztem le és ezután se fogom lenézni a fizikai munkást csak azért, mert az. Miért kell egymás között szítani az ellentétet? Aki ilyenek miatt lenéz bárkit akár diplomást azért, mert van papírja (aki tényleg lelkiismeretesen elvégezze, annak talán szégyellnie kéne, hogy tanult? esetleg munka mellett), akár nem diplomást azért, mert más utat választott.


Szégyen csak annak lehet, aki akármit végzett, nem végezte lelkiismeretesen, lébecolt, lógott, élősködött a családon, protekcióval lökték át...

2010. nov. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!