Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » HOl van az a kripta, ami csak...

HOl van az a kripta, ami csak csontokbol de inkább koponyákbol van kirakva? Szlovák? Vagy cseh? Osztrák? Nagyon szeretném meglátogatni, de nem emlékszem már hol van.

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Közép Szerbiában van valami ilyesmi. De az torony, nem kripta.
2010. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak a neve torony, úgyhogy azthiszem mégis ezt keresed:


[link]


Ćele Kula, in Turkish the Tower of Sculls, was built from the sculls of the Serbs killed in the battle of Cegar, near Nis, in May 1809. It is of rectangular shape, about 3 m high and was built from quicklime, sand and the skinned sculls according to the order of Khurshid Pasha who sent the skulls filled with cotton to the Sultan in Istanbul. Each side of the Tower has 14 rows with 17 openings where the sculls were embedded. There were around 950 sculls, but today only 58 have remained. The rest were pulled out to be buried or were lost in time. In 1892 a chapel was built around the Tower, according to a design of a Belgrade architect Dimitrie T. Leko.

Europe became to know about this horrible monument of Serbian martyrdom from a work "Voyage to East" by a French poet Alfonce de Lamartine (1790 - 1869).

2010. márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én ugy tudom h ott az egész abbol épült a falak meg minden. azt hiszem nem ez az amit én keresek. annyit tudok még h közel van hozzánk.
2010. márc. 8. 12:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kripta, hanem templom és Kutná Hora városban van.

[link]

2010. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ez az !!! ::))))) jjaaajj. nagyon köszönöm !!!!
2010. márc. 8. 14:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Csehországban van Kutná Hora városának Sedlec városrészében.Én tavaly voltam ott,nem nagy a kápolna,de elég látványos.
2010. márc. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon elszeretnék menni.. és el is megyek :))))))))
2010. márc. 8. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!