Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség degradál és...

Mi a különbség degradál és derogál között?

Figyelt kérdés

2015. aug. 10. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Degradál: lealacsonyít, leminősít, lenéz, lefokoz, a rangjától megfoszt.

Derogál (neki): Nincs ínyére, megalázónak érzi, méltóságán alulinak tart.

2015. aug. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
derogál:adott esetben lusta is megcsinálni, tojik megcsinni
2015. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A definícióra én is rákerestem mielőtt feltettem a kérdést, de nem teljesen értem a különbséget.
2015. aug. 10. 13:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbben, ha valami derogál, azt nincs kedved megcsinálni (különböző okok miatt).

Ha valakit degradáltak, az eredetileg azt jelentette, hogy lefokozták. A mai átvitt értelemben lenézést is jelent.

2015. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy embert szid, az degradál, de ha sértésnek érzi a jelenlétét az meg a derogálás?
2015. aug. 10. 13:52
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ignorál olyan, hogy figyelmen kívül hagy, mintha ott se lenne. Derogál hát azt meg csak cselekvéssel lehet. Ha meg nem kedveli, akkor unszimpatikus neki, lehet az is, hogy ki nem állhatja, utálja. Vagy lehet idegesítő, bosszantó. Hasonló hangzású szónak még eszembe jutott a determinál, ez is tök nem ide tartozik most például:D
2015. aug. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!