Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hollywoodról mit kell tudni...

Hollywoodról mit kell tudni az "alap" dolgokon kívül?

Figyelt kérdés

Úgy értem maga Hollywood milyen, mert most az hogy a kaliforniai Los Angeles Hollywoodként ismert része Wilcoxné asszonynak köszönheti nevét, aki 1886-ban telepedett le családjával ezen a területen, hogy nyugdíjas éveit az itt megvásárolt hatalmas tanyán töltsék. 1891-től földjüket elkezdték kiparcellázni és eladni. 1903-ban az egyre terebélyesedő közösségből létrejött a ranch eredeti nevéről Hollywoodlandnek nevezett kis falu. 1910-ben csatlakozott Los Angeles városához a csatornarendszer kihasználása miatt.


Los Angeles közelében egy messzire világító felirat hirdeti az amerikai filmipar fővárosát, Hollywoodot. Kialakulásának helye egyáltalán nem véletlen. Táji háttere, épített környezete a világ minden álmának, kitalált történetének megfelelő helyszínt ad. Volt és van itt minden: a svájci Alpokra hasonlító hegyek, szaharai sivatag, angliai rét, trópusi dzsungel. Hatalmas díszletvárosában pedig felépítették az amerikai kisvárost, az angliai kiskocsmát, a bajorországi teret, a párizsi bisztrót, az olasz pizzériát – akár egy háztömbön belül. A film-, tévé-, hang- és technikai stúdiók szervezetten látogathatók is. A nyitott trolikkal érkezőket végigvezetik ezeken – és beavatják a régebbi és jelenlegi felvételek rejtelmeibe. Trükkfelvételek segítségével láthatják kedvenc sorozatuk főszereplőit. Átélhetik az összes lavinát, vízözönt, vagy űrhajós inváziót, amit valaha is láthattak a mozikban. A filmes helyszín azonban ma már főleg mást jelent Hollywoodban. Például, a Titanic katasztrófáját felidéző film tomboló, pusztító, félelmetes tengeri viharát számítógépen szimulálták.

Ez mind ilyen "alapja" de mit kell még róla tudni? Pl.: Hallotam hogy az öszetört álmok városának is nevezte már valaki meg ilyenek.


2015. aug. 11. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem tok sok mindent arról a városról ,annak ellenére ,hogy elvileg élnek/éltek ott rokonaim (elvileg vlmi idős házaspár.) .


De szerintem annyit érdemes a városról tudni ,amit leírtál.


Többet én se tok a városról.


+ annyi ,h elvileg ott forgatják a legtöbb filmet (asszem).


Üdv!

2015. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!