Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy 20-22 éves embert lehet...

Egy 20-22 éves embert lehet nevezni férfinak, nőnek nevezni vagy egyáltalán felnőtt embernek?

Figyelt kérdés

2015. aug. 14. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet, a kérdés az, hogy mikor jogos.


De természetesen van olyan ember, aki már 16 évesen felnött a viselkedése alapján, és nam olyan is, aki még 60 e´vesen sem az.

2015. aug. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100-200 évvel ezelőtt még lehetett, de a mai világban már ritka az olyan, aki megérdemli. Meg én úgy vettem észre, hogy ilyen korban az ember magát is inkább fiúnak/lánynak hívja, ami érdekes, mert pár évvel fiatalabb korukban még nagyon fel akarnak nőni az emberek :)
2015. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Figyeld meg itt a gyakorin ( mondjuk csak a lányoknál működik) amikor kiírják, h 20-24/ valami. Legtöbbször nem azt írják, h nő, hanem, h lány... Ez önmagáért beszél.

Érdekes a kérdésed, mert jogilag már 18 évesen is felnőtt vagy. De ahogyan az előttem szóló is mondta, emberre válogatja...

2015. aug. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen szempontból. Biológiailag igen.

Aki szexuálisan érett, az nevezhető így. Illetve az is nevezhető így, aki lelkileg érett. Én mindig a nemhez és felelősségvállaláshoz kötöm a dolgot. Egyik ismerősöm szerint pedig akkor lesz felnőtt az ember, ha már nincsenek szülei. (ezzel nem teljesen tudok egyetérteni).


Utána pedig jönnek megint az egyéni fröcsöségesek, hogy valaki szerint csak az férfi, aki böfög/fing/verekszik/nem fürdik stb.., valaki szerint az, aki a nő rabszolgája teljesen, vagy ismer egy illem lexikont, amit vallásként követ.

Egyik elmebeteg ismerősömnek meg csak azok a férfik, akikkel el tudna képzelni a szexet.

2015. aug. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ma 10:31-es: a lány NEM gyereket jelent, hanem csak, azt, hogy fiatal, eredetileg ki nincs férjnél. Ennek régebben az volt az ellentéte, hoyg asszony, azaz aki már házas.

A nö mindenkire vonatkozik , aki nönemüként született, azaz akár egy 5 éves kislányra is.


Amire te gondolsz, az a KISlány, és az más kategoria.

2015. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12:38-as, az élő nyelvekben az a szép, hogy folyamatosan változnak, és a szavaknak esetenként régebbi jelentéseik elkopnak, és újak jönnek a helyükre. Magad is írtad, hogy a lánynak (hajadon) régen az asszony (férjezett) volt az ellentéte. Ez régen volt. Manapság az emberek nagy részének már úgy rögzült a fejében, hogy a lány a kislány, a nő pedig a felnőtt nőnemű ember.
2015. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem még érdekességként, hogy ugyanez igaz pl. a nővér szóra is, ami eredetileg bármilyen nőnemű testvér lehetett, idősebb és fiatalabb is, manapság viszont már a jelentése kicsit átalakult, és csak az idősebb lánytestvér megnevezésére használjuk. A párja, a fivér, ami idősebb vagy fiatalabb fiútestvért jelent, pedig szinte teljesen kikopott a mai köznyelvből, legalábbis elég régiesnek számít már.
2015. aug. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem nevezek nőnek egy ennyi idős (vagyis velem egykorú, én is 22 éves vagyok) lányt, sem férfinak egy ennyi idős fiút. Nem megy.

Persze van, aki ennyi idősen már házas, meg gyereket nevel, de akkor sem áll rá a szám. Furcsa.

2015. aug. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez ne zavarjon. Van aki 60 évesen is azt mondja: megyek a fiukkal sörözni, holnap délelőtt találkozunk a lányokkal.

Mondjuk inkább úgy: a kérdésben szereplő nevek a hivatalos szakzsargon.

2015. aug. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!