Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mettől meddig volt használatos...

Mettől meddig volt használatos a Kossuth rádió ezen szünetjele? Miért szüntették meg?

2010. márc. 9. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
nem tudom, pontosan mikor, de a modernizáció és az fm sugárzás jegyében szüntették meg.
2010. márc. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Budapest-1 1949-ben kapta a Kossuth Rádió nevet, és Budapest-2 lett a Petőfi.

A Kossuth nóta 1950. december 31-től 2007. június 4-ig volt az adó szünetjele.

Megszűnésének indokát nem tudom. Az akkor bevezetett új műsorstruktúra - talán a "modernizáció", ahogyan az első kedves hozzászóló írta - áldozata lett.

Mindezt az akkor 1 éve regnáló - tavaly felmentett - elnöknek, Such Györgynek "köszönhetjük".


Nekem hiányzik! (Nem Such, a szünetjel.)

2011. máj. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
36%

Nincs már rá szükség, egyszerűen eljárt felette az idő.


A szünetjeleket a rádiózás hőskorában találták ki ,hogy ameddig a stúdiót rendezik át, meg cserélik a bemondókat, ill. több perces adásszünet esetén sugározzák. Egyrészt azonosítani lehet vele a rádióadást, mert egyedi azonosító ez is, másrészt, adásszünetben is lehet hangolni a rádiókat. Azóta meg ugye fejlődött a technika, nincs már gyakran szükség hosszabb percekig tartó adásszünetre, ha mégis be lehet addig tenni reklámot, az FM sugárzásnál meg ugye azonosító kódot is sugároznak, így a rádióállomás neve megjelenik a rádió kijelzőjén, azonnal látod mit sikerült befognod, nem kell megvárni a szünetjelet.


A Petőfi rádió szünetjele, 1997-ben szűnt meg mikor átköltözött FM sávra, a Kossuth szünetjele 2007-ben. A Kossuth pedig valóban majd fél évszázadig használta ugyanazt. Egyébként a Rádió és televízió múzeumban meghallgatható minden régi szünetjel.

2013. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!