Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csinált egy 16-17 éves...

Mit csinált egy 16-17 éves gyerek akkor amikor még nem volt se TV, se Rádió, se számítógép?

Figyelt kérdés

Én személy szerint megbolondulnék. Egész nap vagy zenét halgatok, vagy filmet nézek, vagy játszok a gépen. S most a vakációs aktivitásra célzok, nem pedig az iskolaideire, tegyük fel vakációvan, minieinstein vagyok s nem kell tanulnom, akkor mit csinálok, ülök a szobába s nézek ki a fejemből??? (normális)Barátaim nincsennek(csak huligánok) és ezért max 1x 2x bulini megyek el ami mondjuk még ha nincs se tv se rádió se számítógép akkor is megengedett mert van élőzene. de akkor is mit csinálok onnantól fogva hogy reggel felkelek???


Még1x, mindent megtanultam amit kellet, és nem falun élek, nincsennek állatok, nincs öreg szomszédnéni/nagymama, akinek segíteni kéne, szórakozni akk mit lehet? (megint, nincs TV, Rádió, számítógép)


Előre köszönöm a normál válaszokat, csak, kíváncsi vagyok, ti mitt tennétek? (nem vagyok ilyen helyzetben, XD csak kíváncsi vagyok ki, mit tenne ilyen helyzetben mikor még villany is alig volt :P)


2011. szept. 3. 09:58
1 2
 1/13 anonim válasza:
92%
Felpatannék a biciklire és 1 hétig kószálnék az országban:D
2011. szept. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
25%
t*
2011. szept. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 WorfHadnagy ***** válasza:
100%
Gondolom, csavarogtak a haverokkal, vagy a szülőknek segítettek (értelem szerűen a fiú pl. az állatok gondozásában, fahasogatásban, stb., a lány meg a főzésben, takarításban). Esetleg "művészkedtek" valamit, hogy elüssék az időt, pl. fafaragás, hímzés. Abban az időben, amikor még nem volt ilyen fejlett a technika, még nem hódított ennyire a városiasodás.
2011. szept. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

pf egyrészt régen a gyerekek dolgoztak: favágás, aratás, kötögetés, kosárfonás, hímzés, kertészkedés, főzés, takarítás stb stb nem csak ültek a seggükön. főleg mivel ha azt veszed nem volt áram, elektromosság, nehezebb volt elvégezni a házi teendőket, több idő kellett hozzá..

amúgy a fiatalok összegyűltek közösségekben, az utcán játszottak, táncházakba jártak..

gondolom ilyesmik. bocsi, én sem vagyok annyira képben, de el tudom képzelni, hogy kicsit értelmesebb időtöltésekben volt részük mint nekünk :D voltak emberi kapcsolatok, és ápolták őket..


[link]

2011. szept. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Kirandultak, segitettek a szuloknek, aktivan talalkoztak a ffiatalok, gyermekek, nem eltek egy ketrecben, nem eltek ugy, mint a rabok!

Mivel En ezt igy erzem, ezert sem a gyermekeim, de ma mar az unokamnak sem adom meg azt a lehetoseget, hogy ugy uljon a TV elott, mint egy kis Buddha szobor, inkabb elfoglalom es programot csinalok, s igy legalabb fejlodik is! Sajnalom a mai ffiatalokat, mivel ez igy nem kotelezo, tehat lehetoseguk van arra, hogy merlegeljenek, s eldontsek azt, hogy melyik eletmod a jobb!

2011. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Amikor gyerek voltam, volt a tévében két csatorna hétföi adásszünettel, a rádióban három adó és ennyi. Nem hogy számítógép, dvd és mobil nem volt, de még vezetékes telefon, magnó és autó sem mindenkinek. Viszont voltak kártyák, társasjátékok, többet voltunk a levegön, tudták a szüleink, hogy hol vagyunk. Az iskolában, ha elkanászodtunk, kaptunk a tanárainktól néhány pedagógiai célzatú nyaklevest, amit ha otthon szóvá tettünk, jött a párja. Összefoglalva: ami nincs, az nem hiányzik. Bizonyos érteleben jobb volt az akkori élet, de az a korszak ezárult.
2011. szept. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem akkoriban a fiatalok annyira be voltak vonva a házimunkába, hogy örültek, hogy lyuk van a seggükön. Ha volt szabadidejük, értelmesen eltudták tölteni közösségi tevékenységek keretében.

Számomra egy picit ijesztő, hogy neked annyira hihetetlenül elképzelhetetlen, hogy gépek nélkül, hogy üljél napi 24 órát a szobádban, vagy egyáltalán mihez kezdj magaddal.

2011. szept. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
a barátaikkal voltak
2011. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én most 21 vagyok, és van gépem és netem, de 16 éves koromban nem volt ilyesmi otthon, meg TV sem (az most sincs). én szabadidőmben rengeteget olvastam és bebarangoltam a környéket. igazából gyakran unatkoztam is, de nem tévére vagy netre vágytam olyankor, hanem el akartam menni kirándulni valahova messze, hosszú időre, de persze egyedül nem mertem, és erre kapható ismerőseim sem voltak.
2011. szept. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Harminc éve voltam annyi idős, de sose volt időm unatkozni. Akár hiszed, akár nem, könyvek már akkor is voltak. De létezett rádió, tévé, lemezjátszó, kazettás vagy szalagos magnó - bár ezek mind ott voltak a szobámban, nem érdekeltek túlzottan.

Volt sátram, hálózsákom, egyedül is el mertem volna indulni akár egy-két hetes túrákra is, de általában volt kivel menni. Csak kirándulni, vagy hegyet mászni, barlangászni. Vagy csak bringázni egyet.

Még a foci, kosárlabda is szinte sport volt még akkor, nem üzlet.

Volt színjátszó kör, dzsesszbanda, sárkányrepülő klub, járogattam oda is.

Színház, opera, koncertek - három bérletem volt. Ja, és tucatnyi mozi.

És a legfontosabb: voltak lányok...

2012. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!