Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Becsületesen éled az életedet?

Becsületesen éled az életedet?

Figyelt kérdés

Mindenki a politikusokat, gazdagokat, bűnözőket hibáztatja a gazdasági és egyéb problémákért. hogy milyen csalók, hazugok, rafkósak, kizsákmányolók, stb.

Én meg úgy látom, ők csak nagyban csinmálják azt, amit mindenki kicsiben. Egy picinyke példa: a menetrend szerint beérkező buszt az óránként járó komp nem várja meg, 1 perccel előbb elindul, mert így a rév büféjébe mennek a fagyoskodó utasok, és ott fogyasztanak.

Ti becsületesen éltek? Kértek számlát mindenkitől, nem csaltok, nem vertek át senkit, rendesen adóztok, stb.?


2010. márc. 9. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
ÉN IGEN! És ami fő NEM BÁNTAM MEG!
2010. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem élek becsületesen. Ha az lennék, akkor már utcára kerültem volna.
2010. márc. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én igen, de sajna azt kell mondjam, hogy ez már egy luxus számomra, amit most megengedhetek magamnak, mert vagyok olyan helyzetben. Ha azonban rosszabbak lennének a körülményeim, már nem engedhetném meg magamnak ezt a luxust.
2010. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az vesse rám az első követ...?


Azért ez túl leegyszerűsíti a problémát.

Bizonyos munka körökben nem csak elvárás hanem feltétel a megbízhatóság.

Jól néznénk ki, ha minden biztonsági cég embere lenyúlná a bank pénzét csak arra hivatkozva mert Pityu is lopott egyszer gyerekkorában 500Ft-ot.

Amit egyes politikusok csinálnak az pofátlan rablás már-már maffia módszerekkel. Azért itt van pár fokozati különbség.

2010. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Kérdés h mit értünk becsületes alatt? Nincs az az ember aki pl. minden egyes alkalommal mindenhol mindenről kér számlát... Ha azt vesszük én sem élek becsületesen mert pl. torrentezek (szoktam netről pl. filmeket letölteni) és ez sem legális, meg volt már nem egyszer h blicceltem a buszon, mert fősulis létemre nem tehetem meg h veszek bérletet/jegyet, ja és számlát is ritkán kérek...
2010. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb átlag ember törvénysértése kimerül az adó jellegű kihágásokkal, ami nem véletlenül a társadalmilag elnézettebb kihágások közé tartozik.

Ezek egy részét akaratlanul, infó hiányában vagy rendszer problémák miatt követi el az ember.

Ha tudatosan is tesz valaki ilyet, akkor az esetek 90%-ban lényegében annyit tesz, hogy az Ő PÉNZÉBŐL az állam által egyoldalúan meghatározott sarcból valamennyit vissza tart saját célra.

2010. márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én igen, becsületesen élek, és a legfontosabb, hogy úgy, hogy azzal senki mást nem károsítok meg és nem hátráltatok a saját életében... a politikusaink,a bűnözők,a legtöbb(nem mind) gazdag viszont ezt teszi
2010. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!