Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor ha kiderül hogy...

Mi van akkor ha kiderül hogy az összes vallás alaptalan, és és a halálod előtt jössz rá, hogy értelmetlen, idejétmúlt korlátok közé szorítva élted le az életedet valami isteni csodára várva?

Figyelt kérdés

És hogy nem vár rád se pokol, se mennyország, csak a nagy semmi, a tested és a tudatod megsemmisülése?


Ha akarjátok videókat is csinálok amik bizonyítják az igazamat!!!44négy


2011. máj. 7. 16:51
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Hogy? Meghalsz, lefilmezed, azt visszajössz?

Mellesleg, ha valaki egy isteni csodától várja az élete jobbá tételét, az már rég rossz.

Isten csak segít, hogy jól éld az életed, de nem teríti eléd a vörös szőnyeget anélkül, hogy te bármit is tennél.

Szóval a válaszom, semmi, mivel így is, úgy is egy tartalmas életet éltél. Az, hogy miért éltél így, már mellékes.


Egy keresztény

2011. máj. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
A keresztények többsége nem isteni csodára várás miatt hisz Istenben, hanem fél a nem híves következményeitől, a Pokoltól.
2011. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha megsemmisül a tudatod is, akkor nem teljesen mindegy? Akkor semmit nem fogsz felfogni belőle, se jót, se rosszat...
2011. máj. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Ez, ilyen formában nem igaz.

Teljesen lényegtelen, hogy hiszel-e, vagy sem.

Nem a hit visz el az üdvözüléshez, hanem az, hogy miként éled az életedet.

És ezt a véleményemet a legtöbb keresztény is osztja.


A keresztény

2011. máj. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
Hát akkor 70 kiló fehérjeoldat nagyon megszívta. Na és? :)
2011. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:

Ezt a másodiknak írtam.


A keresztény

2011. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeséget beszélsz kérdező:


- ha netalántán mégis nekünk van igazunk, akkor te leszel nagy bajban ;)


- mivel ez hit, ilyen bizonyítékot nem tud szűlni senki, aki meg elhisz ilyen kreálmányokat, annak annyit is ért a hite.

2011. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Tyler913 ***** válasza:
100%

Latszik,hogy eleg keveset tudsz a vallas igazi lenyegerol.Egyaltalan nem erzem ugy,hogy ertelmetlen,idejetmult korlatok koze lennek szoritva,sot,szabad vagyok,mert a hitem szabadda tesz.


A kerdesedre azt tudom valaszolni,hogy ha kiderul,hogy megsem igaz,es a halal a teljes megsemmisules,akkor sem vesztek semmit.Az eletemet boldogan elem,a halalom is hasonlo lesz.

Inkabb forditsuk meg a kerdest.Mi van,ha nekem van igazam es Te tevedsz?Ha en tevedek,nem vesztek semmit.De ha Te tevedsz,eleg sok a vesztenivalod.

Nem tudom,milyen videokat akarsz csinalni,mivel meg senki sem jott vissza a halalbol,hogy elmondja,mi van ott (kiveve ugyebar Jezust,de gondolom O nem szamit ebben a vitaban).

Ja,es meg valami:eleg sok olyan ember van,aki a halala elott megtert.De olyanrol meg egyrol se hallottam,aki a halala elott lett volna ateistava.

2011. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
60%
Akkor majd kiröhögjük, hogy hehe megszívtad! Egyébként meg ha ő ettől boldog... Mondjuk én még mindig inkább leélem az életem korlátok és szabályok minimalizálásával, ateistaként, és ha mégsem ez volt a jó út, elfogadom, hogy megszívtam, mint hogy szent szűzként haljak meg, és elbassz*m az életem, mert kiderül, hogy egy képzeletbeli barátért csináltam az egészet.
2011. máj. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Tyler913 ***** válasza:
100%

ma 19:44

En tovabbra sem ertem,milyen korlatokrol beszeltek? Keresztyenkent elni miert jelentene azt,hogy "szent szuzkent elb.szod az eleted"? Magyarazd mar meg,hogy keresztyenkent en mibol maradok ki,nekem mit nem szabad,amitol olyan franko lenne az elet ateistakent?

2011. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!