Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarazna mi a jo a...

Valaki elmagyarazna mi a jo a Sziget fesztiválban? (nem kamu kerdes)

Figyelt kérdés

Először is nem vagyok egy nagy fesztiválozos, lehet emiatt nem vagyok rajongója, de tenyleg nem ertem mi a jo benne. Az hogy koncerteken a 70 milliomodik sorban állsz es kb örülsz neki ha fél centit látsz a szinpadbol.

Nem lehet sehova leülni csak a Földre. Egesz nap a szabad eg alatt aszalodsz, aztán retkesen befekszel a satradba, majd reggel elolrol kezdodik az egesz. Mindez 70.000 forintért. Csak én nem értem?


2015. aug. 16. 20:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem erről szól amit leírtál, ennél azért több van benne.
2015. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
Azért nem érted, mert amit írtál, az nem igaz. Olyan módon is lehetne csinálni, ahogy te írtad. De ennél sokkal többről szól egy fesztivál az egyén szempontjából. Magyarázni nem fogom, mert ez komplex élmény amit vagy átérzel vagy nem.
2015. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%

Én sem mennék ilyen helyre, de nekem aztán mindegy...

Öregem, végre valami működik! Jönnek rá ezrével a külföldiek, veszik a 70ezres bérletet, fogy a sör...

2015. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
26%

ma már végképp semmi jó nincs benne.


a kilencvenes években, a dolog kezdetekor megvolt benne az a családias hangulat. egy kis kommerszebb utánérzése volt a régi nagy amerikai popfesztiváloknak, mint woodstock vagy monterey.

ma viszont ez már abszolút nincs meg. egy élhetetlen, méregdrága tömegnyomor. a zenei felhozatal pocsék. itt nincs az, mint amerikában, hogy az egyes fesztiváloknak van egy önálló (zenei) arculata. itt ömlesztve van minden, külföldi és hazai szemét. évről-évre ugyanazokat hívják, vérfrissülésre esély sincs. enni-inni nem nagyon lehet, az emberek pedig gyökerek. ráadásul szinte mindenki külföldi, ezért a családias hangulat is ki van lőve.

2015. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Itt a buli a lényeg és a szórakozás. Én sem vagyok nagy fesztivál rajongó, nem is voltam még semmilyen fesztiválon, csak kisebb helyi koncerteken jártam. Oké a Sziget az egy felkapott dolog sok minden van ott, sokan direkt erre spórolnak egy év alatt hogy ide eljussanak buliból. Nincs abba semmi ha retkesen fekszel a sátradba ez erről szól, vannak ott tisztálkodási meg kulturált wc-zési lehetőségek, és én nekem egy haverom majdnem minden évben ott van, igaz max 1-2 napot megy ki oda, de mondja hogy baromi nagy élmény, csak ugye anyagilag nem teheti meg hogy elejétől a végéig ott lehessen. Valóban iszonyat drága, sokak fizetése nem telik rá, de aki nyaralásra tud spórolni az erre is össze tudja dobni a pénzt, és sokan ezt nyaralásnak fogják fel. Én inkább a sima nyaralást választom a barátnőmmel nyugisan, mert én nem nagyon szeretem a tömeget meg a nyomorgást és a nagy hangzavart úgy hogy aludni sem lehet normálisan.

A véleményeddel egyet értek ugyan, de ebbe pont ez a buli. Vannak akik nem a külsőre hajaznak hanem csak simán elmennek jól érezni magukat. Én is inkább ezt a fajta módszert választom a bulizásra, én nem vagyok az a fajta ember aki 1 órán át csípi ki magát hogy egy drága discoba elmenjen szépen kiöltözve illatosan. Én sokszor csak magamra dobok egy normális utcai ruhát és elmegyek inkább egy helyi koncertre vagy egy kisebb buliba. A barátnőm igaz szereti szépíteni magát amivel nincs is baj, de ő sem szeret olyan helyekre járni ahol nagyon dögösnek kell lenni és 10 percenként kelljen igazítania magát hogy ne nézzék le. Mi egy sima helyi koncerten ahol maximum 1000 Ft a beugró, végső esetben 2000 Ft ott mégis nagyon jól tudjuk érezni magunkat mint egy módos buli helyen ahol tényleg ha egy kis folt van már sír az ember, mi a sima koncerteken sokkal rugalmasabban állunk a dolgokhoz, nem sírunk minden fosért.

2015. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ha már egy évig spórolok egy nyaralásra, biztos nem arra a szarra mennék el, hanem egy komolyabb helyre, ami nem magyarországon van.
2015. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Összegyűlnek különböző nációk fiai és lánya,aztán elbódítják magukat és dugnak.Aki szeret mindenféle ismeretlen emberekkel hálni, annak jó móka...
2015. aug. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

ha úgy fogod fel, ahogy írod, akkor nem is fogod megérteni. nekem nagy élmény volt egy Iron Maident élőben látni, és nem is voltam túl messze a színpadtól...aztán van egy rakat kulturális program is, nem csak koncertek, érdekességek is.

plusz, én lélekben hippi vagyok (még így negyvenévesen is), én szeretek csak úgy mászkálni a természetben, nézegetni kirakodóvásárokon, kézműves dolgok, információs sátrak, stb. van egy csomó érdekesség. a szabadban alvás engem sem vonz (már) különösebben, de mondom, szeretek csavarogni ilyen helyeken.

retkesen befekszel a sátorba? háromszor voltam szigeten, kétszer csak egy-egy napot, megvártam a reggeli buszt, egyszer egy hetet, sátrazva, minden nap sikerült zuhanyoznom...kivártam a sort, nem siettem sehova...

2015. aug. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Hogy neked milyen élmény lesz, az a felkészültségedtől, igényeidtől és találékonyságodtól függ. No meg esetleg a kapcsolatteremtő képességedtől.

Hogy mi a jó benne? Körülbelül az az érzéskülönbség, mintha mondjuk kimennél a felcsúti stadionba a helyi csapat meccsére, vagy a Maracanaba. Mindkettő meccs, de micsoda különbség.

A Sziget napjai, de még egyes helyei is nagyon eltérőek tudnak lenni. Egy jó számot bárhol meghallgathatsz. De egészen más lesz az élményed otthon a fotelben, és egy ilyen helyen. Az ember ezért a különbségért megy. A sokszínűségért, a tömeg egyes tagjaiért (akikkel érdemes beszélgetni), egyszóval a különleges élményért. És hidd el, megkapod.

El is ronthatod. Mehetsz olyan időpontban, amikor tömegnyomor van a bejáratnál. Belekeveredhetsz félőrült tömegbe. Verekedhetsz is, és ezért el is kaphatnak. Szipózhatsz és meg is halhatsz (bár nagy valószínűséggel előbb kapnak el, ilyesmi nem nagyon történik ott).

Egyszóval döntően rajtad múlik, miképp érzed magad. Ha akarod, fenomenális, életre szóló élmény is tud lenni. De ezért tenni is kell.

2015. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért semmi. Feleennyit nem ér az egész Sziget.
2015. aug. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!