Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sértegetik az emberek...

Miért sértegetik az emberek folyton egymást? Mit tehetünk ellene?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztalom közösségekben, hogy az emberek nem tudnak mást, csak sértegetni a másikat. Itt gyakorin is ha felteszek egy kérdést, a válaszok fele az, hogy ,,te sem vagy egy észlény, mert ezt megkérdezted" vagy ,,és te jársz egyetemre? haha XD". Egyszerűen nem értem, miért ilyenek az emberek. Én is normálisan viselkedem, és előzékeny vagyok másokkal szemben, segítőkész, akkor miért pont én vagyok az, akibe bele kell kötni? És mit tehetek ellene? Nem értem...

2015. aug. 18. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Megszoksz vagy megszöksz. Vagy leszarod.
2015. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Ez a legjobb gyógyír rá :D, egyből hat. [link]
2015. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

- Hülye barmok ezek az emberek!

- Anya azt mondta, hogy nem szabad ilyeneket mondani!

- Ha nem lennének hülye barmok, nem is kellene ezt mondani rájuk...


Azért elgondolkodtató.

2015. aug. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Csodálkozol rajta?

Egy kérdés (hozzászólás) vagy értelmes, vagy nem. Ez a tartalmából és stílusából megítélhető. De az biztos, hogy válaszra ingerlő. Ha a válaszoló képes gondolkodni, meg tudja ítélni, mit mondjon. Ez többnyire tartalmi lesz. Talán azt az egy esetet kivéve, ha túlságosan értelmetlen, és sokszor ismételgetett dologról van szó. Ez esetben mindössze elvesztette a türelmét. Viszont ha egy válaszoló nem képes gondolkodni, feltehetően azt sem érti, mire kéne reagálnia, nemhogy válasza volna. Ez viszont sértő (önmaga számára), ezért dühében visszasért. Minél kevésbé értette, annál inkább. Hiszen sikerélményre neki is szüksége van, ennyi telik tőle.

Ha egy választ tárgyilagosan, kellő távolságtartással szemlélünk, sokszor kiderül, mennyire nem érti a problémát, mennyire nincs véleménye róla. Gyakori itt ez a fórumon.

2015. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!