Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miből látszik, hogy ki az...

Miből látszik, hogy ki az áldozat tipus?

Figyelt kérdés

Sokszor olvastam, hogy cigányok ránézésre megmondják, hogy ki az aki például boxol. Vagy, hogy az emberek járásán látszik, hogy mennyire lenne nehéz ügy kirabolni.


Persze, ha valaki sportos vagy nagyobb azon én is látom ,de egy átlagos magasságú/súlyú emberről ,honnan látszik ez?



2015. aug. 24. 17:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Még arra gondoltam, hogy határozott a kiállása. De hát az is határozott ,aki az élet más területén sikeres, viszont életében nem sportolt még.
2015. aug. 24. 17:38
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagos magasságú/súlyú embernél a mozgásából, testtartásából és az arckifejezéséből jó eséllyel meg lehet ítélni ezt. Ne úgy képzeld el, hogy ránéznek akármelyik emberre, és egyből pontosan el tudják helyezni a skálán. Vannak, akin egyből látják, hogy nem érdemes kikezdeni vele, aztán vannak olyanok, akiknél bizonytalanok, őket inkább hagyják, és vannak olyanok, akikről nagyon lerí, hogy könnyű áldozatok, náluk próbálkoznak, szeretnek biztosra menni.

Én régebben boxoltam, és ha jó szemed van hozzá, akkor ki tudod zárni a legtöbb ismeretlennél, hogy ő boxoló. Boxolás során sajátos testmozgása van az embernek (a derék viszonylag egyhelyben van, és a felsőtest hajladozik), ha valaki sokat boxol, akkor akaratlanul is megjelenik ez a hétköznapi járása során. A tekintetből is sok mindent ki tudsz olvasni, a küzdősportolóé más, mint az élet más területén sikeres, de nem sportoló, határozott emberé, míg a potenciális áldozatoké teljesen különbözik (úgy lehetne legjobban leírni, hogy nem nehéz, nincs súlya). De például darabosabban fog mozogni egy nagydarab testépítő, mint egy ugyanakkora küzdősportoló.

Szóval ha megfigyeled az embereket, jó pár dolgot ki tudsz következtetni, főleg, ha ebben rutint szerzel. Mondjuk én nem vagyok cigány, kirabolni se szoktam senkit, nem érdekel különösebben ez a téma, de ennyit azért magamtól is tapasztaltam.

2015. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod!
2015. aug. 25. 01:41
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
ugyanez mint az előző, én is boxoló vagyok, és van akiről lerí, hogy boxol, van olyan ismerősöm (elég jártas a küzdősportokban) az emberek 90%-át belövi, hogy megtámadható-e, azaz áldozattípus, vagy küzdősportoló és ha igen, melyik (általa ismert) kategóriába tartozik :D régen nagyon sokat baromkodtunk ilyen hülyeséggel :D meg elég problémás helyeken jártunk, ott meg lehetett ám gondolkozni, hogy ki melyik kategória :D én még mindig csak a boxolót ismerem fel, a mozgásáról, vagy annyit tudok megmondani, hogy küzdősportol-e vagy nem az illető, szerintem csak akkor megmondható valakiről, ha nagyon jártas vagy az adott küzdősportban, vagy szervesen részt veszel a bűnözői életben
2015. aug. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!