Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi jellemző a gazdagokra?

Mi jellemző a gazdagokra?

Figyelt kérdés

Nem pont a hazai elit jellemzőire gondolok, de ha valaki ebből indul ki, az se gond.

Olyanokra gondolok hogy magániskola, előkelő villás reggelik, puccos vacsorák neves éttermekben, stb...

Ti mivel egészítenétek még ki?


2015. aug. 25. 01:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek NEM a gazdagokra, hanem azokra jellemzö, akik annak akarnak látszani.
2015. aug. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően van két fajta a gazdag: a hagyományosan gazdag meg az újgazdag. Én az előbbi családból származom, ha lesz még kérdésed, írj bátran...


Hagyományosan gazdagok mondjuk akiknek ősei alapítottak egy vállalkozást, vagy orvos- vagy ügyvéddinasztiák, tehát ilyesmire kell gondolni.

Ezek az emberek általában világnézetükben nagyon konzervatívok, templomba is járnak. Tehát XII. és II. kerületben még nem láttam olyan templomot ami ne lenne tele, míg az ország nagyobb részén gyakran üresen konganak szinte... Gyerekeiket is ennek megfelelően elég szigorúan és nagy elvárásokkal nevelik.


Újgazdagok nem gazdag családban nőttek fel, de mondjuk vállalkozók lettek, vagy valamiben tehetségesek voltak, és ki is használták. Általában liberálisok, és fogékonyabbak az olyan "tipikus sznobságokra", mint hogy képesek megvenni a kukacos almát mert ráírják hogy bio. Többet adnak a külsőségekre mint a belsőre. Tehát egy "hagyományos gazdag" tipikus megjelenése ing + bőrcipő + vászongatya (persze mind márkás), egy újgazdag tipikumegjelenése ar mani póló+ sportcipő + farmer + minél nagyobb kocsi + nagy fux.

Az ő gyerekeik gyakran "lecsúsznak", és szüleik pénzéből éldegélnek, rengeteg kábítós gyereket is ismerek ilyen körökből.


Nem ritka hogy magániskolákba járatják gyerekeiket, mivel ott mégis csak jobban meg lehet tanulni egy nyelvet.

Puccos étkezések amúgy inkább hétvégén, főleg vasárnap vannak. Ma már nem cseléd csengeti meg a csöngettyűt hogy kész az ebéd, hanem asztalt foglalnak étterembe mondjuk...


Nyaraláskor inkább az 5csillagos szállodákat keresik, nem a campingeket.


Ez nem feltétlenül Magyarországra igaz, hanem főleg külföldre, de a golf a tipikus "úri sport". Magyarországon tenisz és squash is kedvelt gazdagok körében, és van pár "úri konditerem" is (pl. Flex gym, Ozone a Hegyalja úton, Sportmax a Mom Park mellett).


Vásárolni nyílvánvalóan a márkásabb boltokban szeretnek (mármint nem élelmiszerre gondolok hanem mondjuk ruhákra). Nagy bevásárlóköztpontok közül a Mom Parkban találhatóak legnagyobb arányaiban. Egyrészt mert a CundA-t leszámítva sok drága bolt van ott, másrészt mert pont a XII. kerület határán fekszik a pláza, így nem kell sokat menniük.

2015. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kicsit kiegészíteném az előzőt:

A "hagyományosan gazdagok" azok az emberek akik a komcsik alatt jó elvtársak voltak és így vagyont tudtak felhalmozni. ők a privatizátorok is.


Ebből adódóan a világképük is a simulékonyság, a jó helyezkedés eredménye. Most a templom a divat, később talán más lesz.


Én az első válaszoló rendszere szerint "újgazdag" vagyok.

Igazából nincs nagy kocsim, nincsenek különösebben márkás ruhám sem, mert nem vagyok hülye, hogy azért fizessek többszörös árat mert megtehetem. :-)

A gazdagságom abban áll, hogy nagyjából bármit megengedhetek magamnak. (ésszerű keretek között) ha soha többet nem dolgoznék, akkor is jómódban élnének a gyerekeim és az unokáim is.

Ettől függetlenül nem szórjuk a pénzt. Ellenben sok ingyenes közösségi munkát végzünk, és támogatunk is projekteket. A liberalizmus stimmel, a jó kaják szintén, de nincs villás reggeli, meg felesleges külsőségek.

Ami talán kimaradt: magániskola, magán egészségügy. (sajnos az állami rendszer nem megfelelő, így a magánklinikák maradnak...)

Segítő alkalmazottak nincsenek, egyedül a takarítást csinálja két lány, akik már 10+éve járnak hozzánk. Még kertészünk sincs. Szeretünk magunk elvégezni ilyen feladatokat, mint minden normális ember.

2015. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző:


Olyanok is vannak, akiknek családja a Monarchia majd a Horthy-korszakban voltak gazdagok, a komcsi rendszer elvette mindenkület, majd utána megint gazdagok lettek.

Ennek oka, hogy a szellemiség nem halt ki azalatt az 50 év alatt, akkor sem ha generációváltás történt.


Amit leírtam az a legszélsőségesebb eset, nem ismerlek téged és fogalmam sincs az anyagi helyzetedről, de maga a kérdés hogy "mi jellemző a gazdagokra" sztereotípikus választ igényel, így én is olyat írtam...

2015. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs harag.

Mindig vannak kivételek, mint ahogy sztereotipikusan nekem is igazam van a komcsi felmenőkkel kapcsolatban. ;-)

2015. aug. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nos ami engem illet, én grófi családból származok, tőlünk a szocializmus vett el mindent, de nagyon érdekel a modern arisztokraták életmódja (habár mi se vagyunk szegények).

#2-ik válaszoló: Rád a szüleid rá erőltették/erőltetik a tanulást? Mi a jövőképed? Jelenleg mit tanulsz?:)

2015. aug. 25. 15:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nos ami engem illet, én grófi családból származok, tőlünk a szocializmus vett el mindent, de nagyon érdekel a modern arisztokraták életmódja (habár mi se vagyunk szegények).

#2-ik válaszoló: Rád a szüleid rá erőltették/erőltetik a tanulást? Mi a jövőképed? Jelenleg mit tanulsz?:)"


Mi apukám oldaláról "csak" középnemesek voltunk, de azok közt gazdagok, és szintén a szocializmus vett el tőlünk mindent. Apukám ma ismert ember azok közt akik néznek TV-t/hallgatnak rádiót/ olvasnak újságot (nem politikus), de nem mondok többet. Azt vettem észre hogy (legalábbis a mi családunk) nem anyagi helyzet szerint osztja fel a társadalmat rétegekre, hanem kultúrálisan, tehát egy gazdag celebet alacsanyobb rétegbelinek tekintünk mint mondjuk egy kezdő orvost. De lehet hogy ez csak a mi egoizmusunk, ki tudja :)


Anyukám viszont az első a családjában akinek van egyáltalán diplomája, őt újgazdagnak mondanám. Nem vele élek, de az a mentalitás amit leírtam nagyjából igaz rá. Nagyon tipikus egyébként, hogy apukám nyugodt léptekkel haladva most már vezető pozíciót tölt be, anyukám meg nagyobb kockázatokat vállalva vállalkozó lett, és persze anyukámnak van nagyságrendekkel több pénze.


Nagyon eröltették a tanulást. Leülni egyszer se ültek le mellém tanulni, magamtól kellett megfelelnem. Igyekeztek viszont a legjobb iskolákba járatni, majd érettségi előtt a legjobb magántanárt megkeresni. Nagyon nehezen engedtek el bárhova is, hiszen "most a tanulás a legfontosabb, nem a bulizás". (Más kérdés, hogy néha megszöktem, de ez most nem lényeges... :D)


Most orvosnak tanulok. Jövőképemet illetően anyukám meg apukám is arra biztat, hogy ne maradjak Magyarországon. Anyukám már rég nem itt lakik, apukám meg azt mondja hogy az ő pozíciójával már nem megy ki külföldre.

Még nem tudom hogy lesz.

2015. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kettes leírása szerint "újgazdag" vagyok.

Nem vagyok liberális, és nem hordok fuxokat. Párom sem.

Méregdrága ruháim vannak, de a nagy márkajelzésektől ódzkodom. Pl az Armani pólóktól is, és párom sem venné fel sosem.

29/N

2015. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyobb földműves családból származom, ma is ezzel foglalkozunk, anyukám oldaláról van ez. Ennek ellenére én teljesen más szektorban dolgozom, mondjuk úgy, hogy több lábon állunk. Sok a gazdag ismerősöm, barátom, de nem tudom kit és mi jellemez, nem tudok általánosítani. Nagy részük viszont olyan, mint én. Van egy vadonatúj luxusautóm. Még a közeli barátaimnak sem mondtam el, mikor megrendeltem, meg mikor megérkezett, senki sem tudta, hogy kié az az autó. Azóta már mások szétbeszélték és jöttek olyan kérdések, hogy miért nem megyek vele a városban sehova? Elsősorban lusta vagyok garázsajtókat nyitogatni, másodsorban soha nem lehet parkolót találni, harmadsorban pedig szeretek sétálni meg bringázni és a tömegközlekedés ellen sincs semmilyen kifogásom. Ezt az egyszerű és az újgazdag emberek nem értik. Nem beszélve arról, hogy buliba sem mennék semmiképp sem kocsival, mikor úgyis iszok alkoholt. Szeretem a kocsit hosszú távokra. Szeretek spontán elutazni, alapvetően gyorsan élek. Nem érdekel, hogy mit gondolnak rólam az emberek, nem akarok senkinek sem megfelelni. Teljesen átlagos iskolákba jártam, de a tanulás mindig fontos volt. A baráti körömben van mindenféle ember és én sem az anyagi helyzet alapján ítélem meg, hanem kultúra és műveltség alapján.
2015. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!