Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért olyan alapjöv...

Szuperpocok kérdése:

Az emberek miért olyan alapjövedelem ellenesek, amikor a jövő egyértelműen abba az irányba mutat, hogy a munkahelyek nagyrésze meg fog szűnni a technológia miatt?

Figyelt kérdés

A fizikai munkák majdhogynem teljesen, és a fehérgalléros munkakörök közül is sok meg fog szűnni. Kevesebb embert kell alkalmazni, ráadásul ezzel szemben a termelés exponenciálisan növekedik. Szerintem az alapjövedelem elkerülhetetlen.


Én megértem azokat akik ellene vannak, de akkor ők mit javasolnának? Szerintem a mai világban már csak nagyon kis részben múlik rajtunk az, hogy tudunk e dolgozni vagy sem. Lehet, hogy én akarok dolgozni, és tudnék is, de a munkaerőpiacon nincs rám szükség, vagy egy gép már megcsinálja helyettem a munkámat.



2015. aug. 26. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

n e m . l e h e t . m e g cs i n á l n i


vakard már le magad erről a mézes madzagról

2015. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Azért azt elárulnád, hogy HONNAN SZEDIK az ehhez szükséges pénzt?

Mert ha senki nem termel és nem dolgozik, akkor NINCS PÉNZ SEM!!!!!

2015. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Vannak, akik akár az ellenkezőjére is vágynak: akár pénz nélkül, de dolgozni szeretnének. Még ilyen civil szervezetek sem nagyon vannak.
2015. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%

Azért nincs értelme, mert így vagy úgy ma is van alapjövedelem. Hiszen senki nem hal éhen ma Magyarországon, ha nagyon alacsony szinten is, de bárki fenntarthatja az életét munka nélkül is.


Az meg még igen messze van - jó eséllyel meg sem érjük - hogy minden fizikai munkát robotok végezzenek. De ha így lesz, akkor majd azokat kell irányítani, javítani, tovább fejleszteni. Új szakmák is kialakulhatnak.


Munka meg van, jelenleg épp az a helyzet, hogy nagy kereslet van a kétkezi melósokra.

2015. aug. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Mert megvalósíthatatlan. Legalábbis nálunk. A nyugdíjak és segélyek kifizetése is óriási teher, hát még ha további alacsony igényű, dolgozni nem akaró tömeget kellene eltartani. Valamint mindig lesznek kellemetlen munkák, amiket senki nem vállalna, ha a megélhetése miatt nem kényszerülne rá. Jelenleg ott lehet megcsinálni, ahol a lakosság számához képest elképesztő az ország bevétele és vannak vendégmunkások, akik elvégzik a piszkos munkákat.(Kuvait)

Az elképzelés jelenleg sci-fi-be illő, de nem logikamentes, egy távoli jövőben akár meg is valósulhat. Ha egy apokalipszis meg nem előzi.

2015. aug. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Látom az eddigi hozzászólók nem tájékozódtak kellően a témában. Néhány országban ez már létező valóság, bár nem mindenhol így hívják.


Egyébként akik a fekete-munkaerőpiac fenntartásában érdekeltek, azok nagyon ellenzik.


Én viszont feketemunkásként jobban szeretnék egy szerény de kiszámítható összeget, mint másoknak termelni az extraprofitot úgy, hogy nincs társadalombiztosításom, a béremet vagy kifizetik, vagy nem, és ha fizetnek, akkor is késve, az ember egyáltalán nem tud előre kalkulálni.


Uff, beszéltem. Lehet lepontozni.

2015. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 pelgrim ***** válasza:
26%

«Az emberek miért olyan alapjövedelem ellenesek, ...»


Szerintem egyszerűen félelemből, egyesek hatalma csökkenne embertársaik fölött, mások anyagi veszteségtől félnek, még mások az ismeretlentől, stb., stb. Pedig ahogy mondod, a jövő egyértelműen arra mutat, hogy lehetetlen mindenkinek munkát adni.


Jól tudjuk, hogy a jelenlegi gazdasági rendszer – a legjobb szándékaink ellenére – még mindig nagyon igazságtalan. Előbb-utóbb arra fogunk kényszerülni, hogy igazságosabb társadalmat szervezzünk meg. Nem erőszakkal, mint ahogy a kommunizmus igyekezett, hanem a gondolkodásunk gyökeres változtatásával. Szükség van arra, hogy végre belássuk, hogy mindenkinek joga van normális életet élni, és hogy a mi kötelességünk azt lehetővé tenni. Szükség van a népek, az emberek (ön-)tudatának javítására, felemelésére oly magas színvonalra, hogy képesek és hajlandók legyenek sorsukat saját kezükbe venni, hogy senkinek ne jusson eszébe embertársai fölé kerekedni.


Vajon mi lenne, ha megadnánk mindenkinek azt, amire emberi kiléte révén alapvetően joga van: egy feltétlen alapjövedelmet, független attól hogy dolgozik-e vagy sem ?


Vajon megtagadhatjuk azt egy munkanélkülinek, amire emberi kiléte révén joga van – egy normális megélhetést ?


Ezzel nem csak a szegények jutnának a lehetőséghez, hogy emberhez méltó életet éljenek, hanem a jómódúak is megszabadulnának a folytonos lelkiismeret furdalástól, hogy nem tettek eleget szegényebb testvéreikért.

2015. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Egyet árulj el kérdező: Mibű?


Na ezért olyan "alapjövedelem ellenesek" az emberek. Nem ellenzik, csupán tudják, tudjuk, hogy ezt a jelen magyar gazdasági környezetben egyszerűen fizikai képtelenség bevezetni.

2015. dec. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Rengeteg támogatója is van, nekem sincs vele semmi bajom, remélem, az unokáim idejében már lesz is, de ahogy az előttem szóló írta is: "Mibű?"


Szép eszmének tartom amúgy, tetszik az alapjövedelem gondolata... -de nem hiszem, hogy lesz belőle bármi mostanában, pláne nálunk.

2016. jún. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!