Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak Magyarországon jótékonykodni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Az elmúlt időben felszabadult egy kisebb adag időm, és elkezdtem keresni is annyit, hogy gondoltam, ennek egy kis részét fordíthatnám jótékony célokra.


Mostanában nagyon sokat hallani, hogy a menekülteknek így meg úgy lehet segíteni, ami szép és jó... ugyanakkor ahogy tapasztaltam, Magyarországon is rengetegen vannak, akiknek jól jönne egy kis segítség, ilyen meg olyan okok miatt nehéz helyzetbe kerültek, stb.


Vannak értelmes, hatékony segélyszervezetek, mozgalmak, csatornák?



2015. aug. 28. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézz körül a szomszédoknál, iskolákban, vagy ahova jártál suliba. Biztos lehet kinek segíteni. A szervezetek között vannak pénznyelők is, úgyhogy vigyázz.
2015. aug. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, épp ezért vagyok óvatos, és kérdezem a véleményeteket. Tudom, hogy a szervezetek jelentős részénél a pénz "megakad" (mondjuk úgy, más célt talál út közben, mint eredetileg kéne). Pár külföldi szervezetről tudom, hogy jók, de a magyarokban nem vagyok annyira otthon.
2015. aug. 29. 02:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezért jobb, ha olyannak adsz, akit legalább látásból ismersz, tudod, hogy nehézhelyzetű, egyedülálló anya, stb.

A szervezeteknél az van, hogy magukat is fenn kell tartani, úgyhogy megy benzinre, rezsire, de hallottam olyat is, hogy megnézték, hogy ki kire szavazott, és aszerint kapott, vagy nem.

2015. aug. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ToBeOrNotToBe válasza:
Tudom, régi már a kérdés, de ha esetleg valakit érdekel a dolog, tudom ajánlani a LEO klubot, ami a LIONS Club ifjúsági szervezete. Ez eredetileg amerikai és mivel ifjúsági csoprtok vannak, ezért ezek a csoportok teljesen önkéntes alapon tudnak működni, és mintogy közvetlen módon történik a jótékonykodás, ezért tényleg hiteles. Pl a Fortis LEO klubot tudom ajánlani, én is a tagja vagyok. [link]
2016. nov. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!