Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért neveznek a Magyarországo...

Miért neveznek a Magyarországon élő magyarok szlováknak?

Figyelt kérdés

Felvidéki magyar vagyok,a Szlovák-Magyar határtól 30 percre lakom,magyar az anyanyelvem ,magyar iskolába jártam és rengeteg időt töltöttem/töltök magyarországon.Mégis azt mondják rám Magyarországon ,hogy :Idióta szlovák.

Semmi közöm a szlovákokhoz ,konkrétan utálom őket,a kultúrájukat is meg mindent. Szívesebben laknék Magyarországon. Miért mondják rám,hogy szlovák vagyok?



2015. szept. 20. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
No látod. Te utálsz valamit, amit nem értesz, ők is ezt teszik. Csak ez esetben rólad van szó.
2015. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 rajcziz ***** válasza:
88%
Ugyanazon okból, amiért te is utálod a szlovákokat: tudatlanságból.
2015. szept. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szóval ,mivel nem vagyok szlovák ezért a saját népüket utálják?Ez mennyire számít rasszizmusnak?Ha belegondoltok felvidéki magyarnak lenni a legrosszabb mert a magyarok azért utálnak mert szlovák vagy a szlovákok meg azért mert magyar vagy.
2015. szept. 20. 13:31
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Mert a mai fiatalabb generációk 99%-a idióta.
2015. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Azért mert a magyar ilyen szánalmas féreg fajta. A sajátját is utálja. A szlovák legalább csak a magyart utálja, már amelyik tényleg utálja. De az is lehet hogy a szlovákok magyargyűlölete a magyar gyűlölködésre való reakció.

Ha tudom hogy a szomszéd utál, és is utálni fogom. Ennyi az egész.

2015. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Zenon ***** válasza:
100%

Röviden: mert ostobák az emberek.


Persze, hogy nem vagy szlovák. Primitívek azok, akik rád mondták. Én csonkahonban születtem, de voltam már kint Erdélyben, és számos ember mondta (magyar), hogy lerománozták. Nos, elkap az ideg, amikor ilyet hallok. Pedig hallok néha. Az emberek teljesen ridegek, önzőek és

barátságtalanok erre, mifelénk. Ezt kell megértened.

Arról nem tehetsz, hogy olyan helyen élsz/születtél, ami nem az országod része. Vidéken is sok a marha, de Pest az igazi. Ott azt se tudják szerintem, hogy hol van Felvidék. :)

2015. szept. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az anyaországi magyar java része egyszerűen mindenkit utál, aki külföldi vagy a külföldhöz bármi köze van.
2015. szept. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 rajcziz ***** válasza:
100%
Én felvidéki magyarként sosem éreztem úgy, hogy nekem lenne a legrosszabb. Az pedig, hogy némely szlovák esetleg lenéz azért, mert magyar vagyok, vagy éppen némely magyar szlováknak tart mert épp Szlovákiában élek, a legkevésbé sem érdekel. Korlátolt emberek mindig is voltak és lesznek is.
2015. szept. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Zenon ***** válasza:

Utolsó!


Egy kérdés:


Élnek még magyarok Érsekújváron vagy Léván. Ismerős vagy arrafelé?

2015. szept. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert felvidéki magyarként Szlovákiában laksz. Ez egyeseknek már elég ahhoz, hogy szlováknak nevezzenek, pedig nem vagy az, csak ott élsz.
2015. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!