Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amerikában a nyugati parton...

Amerikában a nyugati parton élők miért olyan büszkék arra, hogy ők Nyugati Partiak (West Coast")?

Figyelt kérdés

2015. okt. 10. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:

ez butasag, megint valami filmet neztel es onnan veszed ugye?


en a nyugati parton elek es ha keleti partiakkal beszelgetek eszembe sem jut, hogy en tobb lennek barmivel naluk vagy hogy a helyszin barmi okot adna arra, hogy buszke legyek


buszke lehetek a sikereimre, a teljesitmenyemre, a munkamra, de a lakcimemre minek? Nem ertem...

2015. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

The West Coast US-nak megvan a sajatos eletvitele, ami dramaian mas mint az Eastern seaboard vagy a kozepso allamoke ( Mid West).

Ezt a kulonbseget esetenkent alahuzzak ha a beszelgetesbe beleillik. Nem buszkesegbol, hanem mint egy tenyt.

2015. okt. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: Bocs, de nem érezlek azért egy tipikus amerikainak... Elég ismert meglátás, hogy kicsit nagyobbra tartják magukat a nyugati partiak.


Második: "Nem buszkesegbol, hanem mint egy tenyt." És mi a tény? Hogy nagyképűek? De mire? MIRE?

2015. okt. 13. 21:09
 4/8 anonim ***** válasza:
A keleti part oregebb, zarkozottabb, patriotabb. A nyugati sokkal nyitottabb, kevesbe hazafiak es talan elore torekvo gondolkodasukat erzed te buszkesegnek. Szerintem nem az.
2015. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kerdezo :

Te nem valaszt varsz hanem hogy valaki igazolja a West Coast lakokrol - fene tudja hogyan - kialakult eloiteleteidet.

2015. okt. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem előítélet, hanem ezt hallom több felől, és én magam is így figyeltem és kíváncsi vagyok a magyarázatra. Amit részben meg is adott a kedves negyedik válaszoló, csak leragadtam egy résznél: nem értem, hogy a hazafiság miért lenne negatív tulajdonság, vagy miért mondana ellent magának a haladás eszméjének (mondjuk tény, hogy a magukat haladónak tekintő emberek gyakran azt hiszik magukról, hogy az ők útjuk a jobb), másodszor milyen alapon éreznek túl nagy hazafiságot egy őshonos népet leuraló és kiirtó nép lakói, akik néhány generációja még európaiak voltak.
2015. okt. 14. 11:50
 7/8 anonim ***** válasza:

a hazafiság miért lenne negatív tulajdonság - ezt senki nem mondta


A keleti partiak, talan a politika kozponti kozelsege miatt is sokkal hazafibbak, buszkek arra, hogy ok amerikaiak es szavaznak es felallnak a himnuszra

A nyugati partiakat ez nem erdekli, persze most altalanositok, ok inkabb lemennek a partra szorfozni, bbq-zni a kertben, vagy neznek egy meccset. Ok nem veszik ezt az egeszt olyan komolyan mint a keletiek. Ezzel nincs semmi gond. Szerintem jo hogy nem vagyunk egyformak. Persze a magyarokhoz kepest meg a nyugati partiakban is sokkal erosebb a hazafisag


"milyen alapon éreznek túl nagy hazafiságot egy őshonos népet leuraló és kiirtó nép lakói, akik néhány generációja még európaiak voltak." nem ertem, csak az lehet hazafi, akinek az orszaga mar tobb1000 evvel ezelott meg lett alapitva?


Szerintem a hazafisaggal nincs gond, amig masoknak ezzel nem artanak. Amit itt latok, abbol ugy gondolom, hogy a magyarok tanulhatnanak egy kis hazafisagot a jenkiktol. Otthon ciki kirakni a lobogot, itt nem, meg a fiatalok koreben sem. Megkerdezed oket, hogy szeretik-e az orszagukat es valasz nagyreszben igen. Kerdezd meg otthon a minimalberbol eloket...

2015. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Érdekes, amiket írsz. Én is egyetértek, hogy sok tanulni való lenne ilyen téren. Mondjuk ebben közrejátszik nagyon a média szerepe. Ott az dől a médiából, hogy büszke amerikai, itt meg az amúgy mély-gyökerű kultúrát irtják, ahol érik. (Persze azt lehet elbutítani, akit lehet). De ez más történet.

Nem, hogy negatív a hazafiság, hanem attól érzi kvázi nagyobbnak, jobbnak magát, hogy ő nem foglalkozik ilyen kérdésekkel, holott épp fordítva "illene". Persze mindenki gondolkodhat másképp, vagy ha ironizálni akarnék enyhe túlzással idézhetném, hogy "mindenkinek megvan a joga, hogy hülye legyen." Csak hogy erre büszke is...

Persze, tény, hogy mindenkinek nem lehet öreg hazája, csak úgy európai szemmel elég furcsa, hogy frissen odaköltöznek (történelmi léptékkel) és máris annyira otthon érzik magukat, mintha nem 100 000 millió amerikai őslakós életébe került volna az ő szörfözése. Olyan nekem, szubjektíven persze, mintha a szomszédom, aki 2 éve költözött ide szülőházának tekintené az új lakását. Mellékes persze, csak ha már így szóba jött...

Na de köszönöm ezt a betekintést ezekbe a mentalitásokba. Érdekes volt. Valamennyire asszem, közelebb kerültem a válaszhoz. Persze ha van még mondanivaló, hozzáfűznivaló, vélemény, meglátás, azt bárkitől szívesen látom, hisz bizonyára széles a téma.

2015. okt. 15. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!